Oto Haber

Published on Mart 23rd, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Subaru ve Motul Motor Yağları’ndan Global Ölçekli İşbirliği

 Üstün motor performansı ve yüksek güvenlik özellikleriyle fark yaratan SUBARU, dünyaca ünlü madeni yağ üreticisi MOTUL ile global bir anlaşmaya imza attı. Her biri üstün ve benzersiz teknolojiye sahip olan benzinli ve dizel boxer motorlu Subaru araçlarında güvenle kullanılabilen ve Motul-Subaru motor sporları işbirliği sonunda ortaya çıkan “Subaru by Motul 5W-30” motor yağları artık Subaru yetkili servislerinden satın alınabilecek. Japon endüstri devi Fuji Heavy Industries tarafından üretilen ve Bayraktar Grubu tarafından Türkiye’ye getirilen Subaru, geçmişte Subaru WRC Rally takımının da sponsorluğu üstlenmiş olan madeni yağ üreticisi MOTUL ile global bir anlaşmaya imza attı.

Subaru Genel Müdürü Toros Kardaş’ın katılımıyla Polonezköy’de sosyal medya temsilcileri için organize edilen Subaru XV test sürüşü organizasyonuna katılan MOTUL Türkiye İş Geliştirme  Müdürü Sezai Türkmen, Subaru markası ile işbirliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek şunları söyledi: “Motul-Subaru motor sporları işbirliği sonunda ortaya çıkan “Subaru by Motul 5W-30” motor yağı, Subaru’ya özel olarak üretildi. Subaru’nun üstün ve benzersiz teknolojisi ile uyum sağlayan 5W-30 tam sentetik motor yağı markanın tüm benzinli ve dizel motorlu araçlarında güvenle kullanılabiliyor. Subaru ile gerçekleştirdiğimiz bu global ölçekli işbirliğinden dolayı çok mutluyuz, birlikteliğimizin uzun soluklu olmasını diliyoruz.

MOTUL’dan Subaru teknolojisine tam uyum sağlayan özel motor yağı Subaru by Motul 5W-30, 1 ve 5 litrelik özel ambalaj boyutları ve rekabetçi fiyatlarıyla da Subaru müşterilerinin beklentilerine tam uyum sağlıyor. MOTUL motor yağı Subaru yetkili servislerinde satışa sunuluyor.

 

 

 

 

 

Tags:Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑