Oto Haber

Published on Ağustos 3rd, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Skoda’nın satış performansı göz kamaştırıyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Skoda, 2012 yılının ilk 7 ayındaki muhteşem satış performansı ile göz kamaştırıyor. Temmuz ayında gerçekleştirdiği 1.004 adetlik satış ile Skoda, geçen yılın aynı dönemine göre satışlarını yaklaşık yüzde 99 arttırdı.

Skoda,  2018 yılı büyüme stratejisi kapsamında gerçekleştirdiği atılımların olumlu yansımalarını Türkiye’de de almaya başladı. 2012 yılının ilk 7 ayını toplam 4 bin 908 adetlik satışla tamamlayan Skoda, pazar payını yüzde 1.70’e çıkarttı. Temmuz ayında ise 1.004 adet ile bir önceki yılın aynı ayına göre satışlarını yüzde 98.81 arttırarak kıskandıran bir performans sergiledi.

Skoda kalitesinin her zaman rağbet görerek prim yaptığını belirten Skoda Yüce Auto Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu “2012 yılının ilk 7 ayında gösterdiğimiz satış başarısı otomotiv sektörünü de motive ederken, adı ile özdeşleşen Skoda kalitesinin her zaman talep gördüğünü de gösterdik. Pazara sunduğumuz yeni modellerin de ivme kazandırdığı satış performansı ile bir önceki yıla göre yüzde 13 oranında daralan pazarda yüzde 11 büyüme başarısı gösterdik ve Skoda en çok satan markalar sıralamasında 15. sırada yer aldı. 2012 yılının en fazla satışını Temmuz ayında 1.004 adet ile gerçekleştirirken, yüzde 2.25’lik pazar payı elde ettik. Geçtiğimiz 7 aylık dönemde ise yüzde 1.70’lik pazar payı elde ettik“ dedi.

Yeni model oluşumlarında müşteri ve pazar taleplerini göz önünde bulundurarak her 6 ayda bir yeni modelini pazara sunan Skoda, hitap ettiği segment oranını yükselttikçe satışlarında da elde ettiği üstün performans ile 2012 yılı sonu için yüzde 2’lik pazar payı hedefine emin adımlarla ilerliyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑