Shell, Güvenli Trafik Projesi kapsamındaki yol emniyeti eğitimi ve etkinli..."/> Shell, Simülasyon Etkinlikleri Ve Eğitimlerle Kocaeli’de Yol Emniyeti Bilincini Artırıyor - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber

Published on Temmuz 3rd, 2013 | tarafından Enis BÜYÜKTAŞ

0

Shell, Simülasyon Etkinlikleri Ve Eğitimlerle Kocaeli’de Yol Emniyeti Bilincini Artırıyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Shell, Güvenli Trafik Projesi kapsamındaki yol emniyeti eğitimi ve etkinliklerini sürdürüyor
SHELL, SİMÜLASYON ETKİNLİKLERİ VE EĞİTİMLERLE KOCAELİ’DE YOL EMNİYETİ BİLİNCİNİ ARTIRIYOR
Kocaeli’de yürütülen Güvenli Trafik Projesi’ne destek veren Shell, yol emniyeti bilincini artırmak amaçlı düzenlediği eğitim ve etkinliklerini sürdürüyor. Bu kapsamda Başiskele’de devrilme ve çarpma simülatörü  eğitimiyle  katılımcılara emniyet kemerinin hayati önemini deneyimletildi. Eğitim sonunda katılımcıların emniyet kemeri kullanma tutumları yüzde 35 oranında iyileşti. Shell ayrıca gönüllülerin, ilkokullarda öğrencilere yol emniyeti eğitimi vermesini de sağlıyor.
 
Kocaeli Valiliği, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Dünya Sağlık Örgütü’nün iş birliğiyle Mayıs ayında başlatılan “Güvenli Trafik Projesi” Shell’in de katkılarıyla sürüyor. Emniyet kemeri kullanımının yaygınlaşması ve hız sınırlarına uyulması hedeflenen proje kapsamında Shell çeşitli eğitim ve etkinlikler düzenliyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Başiskele’de gerçekleştirdiği Kocaeli Öğrenme Şenliği kapsamında Shell tarafından düzenlenen devrilme ve çarpma simülatörü eğitimine ise 77 kişi katıldı. Başiskele Kaymakamı Ali Partal’ın da yer aldığı etkinlikte, emniyet kemerinin yolculuk ve kaza sırasındaki hayati önemi deneyimletildi. Etkinlik sırasında yapılan araştırma ise, katılımcıların emniyet kemeri kullanımına ilişkin tutumlarının, olumlu yönde değiştiğini ortaya koydu. Araç kullanırken emniyet kemeri takarım diyenlerin sayısı 59’dan 76’ya, arka koltukta emniyet kemeri takarım diyenlerin sayısı 28’den 75’e, şehiriçi seyahatlerde emniyet kemeri takarım diyenlerin sayısı 48’den 75’e, şehirlerarası seyahatlerde emniyet kemeri takarım diyenlerin sayısı ise 60’dan 75’e yükseldi.
Devrilme ve çarpma simülatörü etkinliklerinin yanı sıra, ilkokul öğrencilerine de yol emniyeti eğitimi veriliyor. Shell, Haziran ayı içinde 10 okulda 1000 öğrenciye gönüllüler tarafından eğitim verilmesini sağladı. İleriki dönemde Shell sürücü kursu öğretmenlerine de yol emniyeti eğitimleri düzenleyecek.
Shell, 96 bin insana yol emniyeti eğitimi verdi
Son iki yılda 96 bin kişiye yol emniyeti eğitimi veren Shell, Kocaeli’de yürütülen Güvenli Trafik Projesi kapsamında önemli eğitimler ve etkinlikler gerçekleştiriyor. Özel etkinliklerle katılımcılara ve ilkokul öğrencilerine yönelik yol emniyeti eğitimi çalışmaları gerçekleştiriliyor, yol emniyeti konusunda toplumsal bilinci artırıyor. Ayrıca Shell istasyonlarında dağıtılan özel çıkartmalar ve broşürlerle, ziyaretçilere kısa mesafeli yolculuklarda ve arka koltukta da emniyet kemeri takılması çağrısında bulunuluyor.  Sürücülere araçlarında kullanmaları için “Arka Koltukta Emniyet Kemerinizi Takın. Yaşama Sözünüz Olduğunu Unutmayın ve “Kısa Mesafede Emniyet Kemerinizi Takın. Yaşama Sözünüz Olduğunu Unutmayın yazılı çıkartmalar dağıtılıyor.
Leyla Atakan  İ.O, Kazım Karabekir İ.O, Ford Otosan İ.O, 28 Haziran İ.O, Mehmetçik İ.O, Fevzi Çakmak İ.O, T.B.M.M İ.O, Emek Dayanışması İ.O, Alikahya İ.O ve 23 Nisan İlk Öğretim okulunda eğitim verildi.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1990’da İstanbul’da doğdu. İlköğretim, orta öğretim ve liseyi İstanbul’da tamamladı. 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Söke MYO Otomotiv Ön Lisans programını tamamladı. Aynı yıl dikey geçiş sınavını kazanarak Marmara Üniversitesi’ne kabul edildi. 2013 yılı itibari ile Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği Lisans eğitimini tamamladı. Üniversite eğitimi süresince Mitsubishi Alsa Otomotiv’de Satış temsilcisi olarak görev yaptı. Şu anda İstinye Borusan Otomotiv'de Garanti Uzmanı olarak kariyerine devam etmektedir.


Üste Git ↑