Oto Haber

Published on Ekim 23rd, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Scania’nın 50 bin euro ödüllü “En İyi Teknisyen Takımı” yarışması başladı…

Scania tarafından uluslararası çapta düzenlenen ve en iyi teknisyen takımının seçildiği TOP TEAM 2012-2013 yarışması Türkiye elemeleri başladı. Türkiye elemelerinin ardından bölgesel yarı finalde de başarılı olan ekip İsveç’te yapılacak finalde 50 Bin Euro’luk ödülün sahibi olmak için yarışacak.

1989 yılında İsveç’de başlayan ve daha sonra global çapta gerçekleştirilen, Scania teknisyen takımlarının en iyisinin belirlendiği “TOP TEAM 2012-2013” yarışmasının Türkiye elemeleri başladı. Türkiye genelinde faaliyet gösteren 21 Doğuş Otomotiv Scania Yetkili Servisinin katılacağı 50 bin Euro ödüllü “Top Team 2012-2013” elemelerini kazanan ekip İsveç’te yapılacak dünya finalinde yarışma şansı bulacak.

Top Team elemelerinin Türkiye ayağı toplam 3 etaptan oluşuyor. Yarışmada 50 sorudan oluşan ilk ve ikinci soru setini cevaplayan ekipler arasından en yüksek puanı alan 5 ekip Türkiye finaline katılmaya hak kazanacak. Kasım ayının sonunda Türkiye finalinde yarışacak 5 finalist ekip arasından birinci olacak takım bölgesel yarı finalde Türkiye’yi temsil edecek. 2013 yılının Nisan ve Mayıs aylarında bölgesel ekiplerin katılacağı yarışmanın ardından birinci olacak ülkeler 2013 yılının Kasım ayında İsveç’te düzenlenecek organizasyonda dünya şampiyonu olmak için kıyasıya bir mücedelenin içinde olacaklar.

Tags: , , , , , ,



Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑