Oto Haber

Published on Şubat 26th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Şanlıurfa’nın yatırımları Volvo ile yükseliyor

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde artan yatırımların doğurduğu ihtiyacı karşılamak için hafriyat sektörünün tercihi Volvo oldu. Volvo tercihinde ortaklaşan firma sahiplerinin satın aldığı 15 adet EC210C ekskavatörden 9 tanesinin teslimatı törenle gerçekleşti.
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde, son dönemde artan yatırımların doğurduğu ihtiyacı karşılamak amacıyla ekskavatör alımı yapan bölgenin ileri gelen hafriyat firmalarının ortak tercihi Volvo İş Makinaları oldu. Volvo’dan satın alınan 15 adet EC210C’nin 9 adedi törenle sahiplerine kavuştu.
Teslimat töreninde ASC Türk mühendisleri tarafından yeni makinaların kullanıcılarına Operatör Eğitimi verildi. Kabinde başlayan eğitimde önce operatörün konforunu en yüksek seviyeye çıkaran tüm özellikler anlatıldı. Her bir makina sahibinin kabin konforunu tek tek tecrübe ettiği kabin içi eğitimin ardından Volvo’nun üstün motor teknolojisi de yeni kullanıcılara tanıtıldı.
Makina başında verilen eğitimin ardından teorik eğitime geçildi ve makinalardan en iyi verimi alabilmek için gerekli bilgiler operatörlerle paylaşıldı. Bu eğitime katılan operatörler ve firma sahipleri, satın aldıkları makinayı en ince ayrıntısına kadar öğrenmekten duydukları mutluluğu dile getirerek Volvo’yu seçmekle doğru bir tercih yaptıklarını belirttiler.
Teslimat sırasında hazır bulunan ASC Türk ve Bölge Bayisi Ceylan Otomotiv yetkilileri, Viranşehirli hafriyatçılarla buluşmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek ilçenin gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceklerinin altını çizdi.
Yakıtta Tasarruf, Kabinde Konfor, Serviste Kolaylık
3 adet EC210C satın alan Nursan Madencilik’in sahibi Zeyneddin Sancak, Volvo’yu tercih etme sebebinin Volvo’nun üstün motor teknolojisi sayesinde sağlanan yakıt tasarrufu olduğunu söyledi ve “Kullandığım diğer markalar arasında en seri makina Volvo. Operatörler seri makinalarda daha rahat ve daha verimli çalışıyorlar” diye konuştu.
EC201C’yi tercih eden diğer bir isim olan Lütfi Kızılırmak ise kullandığı makinaları yavaş yavaş Volvo ile değiştirmeye başladığını belirterek, bu tercihindeki en önemli sebebin Volvo’nun servis imkanlarının yaygınlığı olduğunun altını çizdi.
Volvo EC210C ile Herşey “Daha Fazla”
Daha Fazla Güvenlik
. Yeni Volvo CareCab kabin tasarımı, operatör koruyucu yapı sayesinde güvenliği garanti ediyor
. Kayma önleyici basamak ve platformlar, delikli çelik levhalar sayesinde ıslak ve buzlu ortamda bile üstün tutuş yeteneği ortaya koyuyor
. Düşük motor emisyonu ve gürültü düzeyleri, çevre duyarlılığına yanıt veriyor
. Üst yapıda gömme cıvataların kullanılması, yürüme esnasında takılıp düşme riskini en aza indiriyor
. Kurşun içermeyen boya ile kaplanan dış yüzeyler, çevreye zarar vermiyor.
Daha Fazla Kâr
. Yeni nesil Volvo V-ACT motoru: Güçlü, yenilikçi ve verimli
. Volvo, sektöründe lider yakıt tasarrufu geleneğini devam ettiriyor
. Öncelikli tercih işlevine sahip gelişmiş hidrolik sistem ve tercihe bağlı bom yüzdürme pozisyonu işlevi verimi artırıyor
. Tercihe bağlı çok amaçlı ataşman değiştirme sistemi, çok yönlü kullanım olanaklarını geliştiriyor.
Daha Fazla Konfor
. Daha geniş, daha konforlu yeni kabin, ergonomik kumandaları emrinize sunuyor
. Geniş, ayarlanabilir operatör koltuğu, tüm vücudu olması gerektiği gibi destekliyor
. Üst kenara monte edilen ön cam sileceği, üst köşelerde dahil olmak üzere geniş bir alanı temizliyor
. Titreşim sönümleme özelliği, operatörün titreşimler dolayısıyla yorgunluk yaşamasını önleyerek gün boyu çalışma olanağı sunuyor
. Elektronik klima sistemi, sektördeki en yüksek ısıtma ve soğutma kapasitesiyle çalışıyor.
Daha Fazla Çalışma Süresi
. Daha kolay hale getirilmiş, zemin seviyesinden gerçekleştirilebilen bakım işlemleri, çalışma sürelerinin uzamasını sağlıyor
. Kolayca erişilebilen, merkezi yağlama noktaları, yağlama işlemlerinin kısa sürede tamamlanabilmesine olanak tanıyor
. Kolayca okunabilen renkli LCD ekran, gerekli bilgilerin gerçek zamanlı olarak edinilebilmesine ve sorun teşhisine imkan veriyor
. Kolayca öğrenilebilen, kolayca kullanılabilen, daha fazla iş çıkarmayı kolaylaştıran bir sistem hizmetinize sunuluyor.
Daha Fazla Kalite
. Güçlendirilmiş şasi sayesinde, günlük yorulmalar rahatça aşılabiliyor
. Güçlendirilmiş bom/arm ve kendini kanıtlamış aksamlar, sendelemeden hizmet vermeyi sürdürüyor
. Güçlendirilmiş üst yapı, her iki taraftan kaynaklı köşeleriyle güven veriyor
. Kullanım ömrü boyunca yağlama gerektirmeyen, yalıtılmış palet zincir baklaları, sızıntıları önlüyor ve uzun bir çalışma ömrünü garanti ediyor.
ASC Türk Hakkında:
ASC Türk; altyapı projelerinde, yol yapımı projelerinde, inşaat ve madencilik sektöründe kullanılan Volvo İş Makinaları, Sandvik Mobil Kırma ve Eleme Üniteleri’nin, Chicago Pneumatic El Aletleri’nin Türkiye distribütörü olarak hizmet vermektedir. Yüksek kalite standartlarına sahip Volvo, Sandvik ve Chicago Pneumatic satış ve satış sonrası hizmetleri ASC Türk tarafından tüm Türkiye geneline yayılmış olan geniş hizmet ağı aracılığı ile özenle sağlanmaktadır.
Volvo İş Makinaları Haakkında:
Kaliteli, güvenli ve doğaya saygılı araçları, dünya çapında bir servis ağı desteği ile sunan Volvo İş Makinaları’nın ürün gamında lastik tekerlekli yükleyici, ekskavatör, belden kırma kırma kaya kamyonu, motor greyder, asfalt serici, silindir, kazıcı-yükleyiciler ve kompakt makinalar olmak üzere yaklaşık 150 araç seçeneği bulunuyor. Her ülkeden müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla finansman, ikinci el ve kiralama hizmetleri de sunan Volvo, iş makinalarında dünya çapında ünlü dizel motor teknolojisini kullanıyor.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑