Oto Haber

Published on Kasım 2nd, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Renault’dan yeni bir model: Pulse

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Renault’nun, Hindistan Mumbai’deki Tasarım Merkezi tarafından Hint pazarı için tasarlanan yeni model otomobili Pulse tanıtıldı.
Renault Türkiye’den yapılan açıklamada, en geniş müşteri grubuna hitap eden segmentte yer alan Pulse modelinin, daha önce ticarileşen Fluence ve Koleos modellerinden sonra, bir yılda tanıtımı yapılacak beş araçtan üçüncüsü olacağı kaydedildi.
Ocak 2012’den itibaren satışa sunulacak araç ile Renault’nun, Grubun uluslararası gelişim stratejisinin öncelikli üç ülkesinden biri olan Hindistan’da kendini geliştirme isteğini ortaya koyduğu belirtildi.
Pulse’da yakıt tüketimi ve performans konularında kendi sınıfından olan 1.5 dCi motor bulunuyor. Aracın enerji etkinliği konusunda, Renault’nun mühendisleri tarafından Formula 1’de gerçekleştirilen ilerlemelerden faydalanıldı.
Açıklamada, Renault Pulse ve motorunun, Renault-Nissan işbirliğinin ortak araç üretim tesisi olan Hindistan Chennai’de üretildiği, Yeni Delhi’deki Hindistan Grand Prix’si sırasında, Renault’nun operasyonlardan sorumlu Genel Müdürü Carlos Tavares’in, Pulse ve onun sportif versiyonunun habercisi olan aracın tanıtımını yaptığı ifade edildi.
Fluence ve Koleos’tan sonra gelen Pulse modelinin, Renault’nun, satılan beş otomobilden dördünün şehir otomobili olduğu Hindistan’daki gamının merkezinde yer alacağı, bu aracı 2012 yılında Duster ve bir sedanın takip edeceği bildirildi. Pulse için siparişler, Ocak 2012’de Yeni Delhi’deki otomobil fuarı sırasında açılmış olacak.
AA, haber7

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑