Oto Haber

Published on Şubat 12th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Renault modellerinin güvenilirliği tescillendi!

Automobile Magazine dergisi Şubat sayısında 25 markanın 100 modeli arasından seçtiği güvenilirlik açısından ilk 100 otomobili değerlendirdi.

7 Renault modeli kendi kategorilerinde güvenilirlik açısından İlk 3 arasında yer aldı, ve diğer Renault modelleri en az İlk 10’da yer aldı.

Bu mükemmel sonuçlar, Renault’nun en yüksek düzeydeki kaliteyi, dayanıklılık ve güvenirliliği olduğu gibi, bir standart olarak üretmek için son yıllarda gerçekleştirdiği çalışmalardan kaynaklanıyor.

Automobile Magazine dergisinin sınıflandrımasında, kalite performansının yanı sıra bütün Renault modellerinin kalite ve güvenilirlik açısından genel ve sürdürülen gelişimleri de beğeni topluyor.

Geçen yıl Mayıs ayında ADAC’ın öncü Pannenstatistik raporu Twingo ve Mégane’ı son dört yılın araçları arasında mükemmel modeller arasında nitelendirdi.

“Automobile Magazine Güvenilirlilik İlk 100 değerlendirmesi” bu eğilimi teyit etti; Twingo “üstün” güvenilirlilik düzeyi için bir kez daha ödüllendirilirken Megane ve Megane Coupé de kendi kategorilerinde ilk sıralarda yerlerini aldılar.

DNA’sında kalite taşıyan Scenic, Grand Scenic, Laguna ve Laguna Coupé kendi kategorilerinde 2. sırayı aldılar.

Clio III, 2005 yılında başlayan yeni kalite anlayışının ilk ürünlerinden biri ve bu model de İlk 3 arasında yer aldı.

Güvenilirlik, Renault’nun güçlerinden biri haline geldi. Markanın bütün modelleri, çeşitli ülkelerde yapılan bağımsız araştırmalar, müşteri anketleri ve basın değerlendirmelerinde kalite sıralamalarında yükselerek en üst sıralardaki yerlerini alıyorlar.

Bu sonuçlar, Renault’nun son yıllarda gerçekleştirdiği kalite yaklaşımının doğal bir meyvesi. Dünya çapındaki Renault üretim tesislerinin tümü aynı standartlara sahip. Renault Üretim Sisteminin (SPR) katı bir biçimde uygulanması, kalite koşullarının seri üretiminde uygulanmasını sağlıyor.

Renault gelişimi sürekli kılmayı başardı. Tasarımda ve üretimde sağlamlığın ve güvenilirliğin göstergesi artık her aracın genlerinde bulunuyor. Renault, müşterileri için bu özellikleri görünür ve etkin hale getirmek için çalışıyor.

Yeni Clio’nun çekiciliği bunun en önemli örneği.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑