Renault Master'ın yeni versiyonu 19+1 pazara sunuluyor - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber

Published on Ekim 13th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Renault Master’ın yeni versiyonu 19+1 pazara sunuluyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Renault Master Otobüs ürün gamına 19+1 versiyonunu eklendi. Orijinal üstyapı ile üretilen model, farklı ihtiyaçlar için Okul Otobüsü 19+1 ve Servis Otobüsü 19+1 olarak farklı 2 versiyon ile satışa sunuluyor.

65 cm uzatılmış kabin alanı ve 31 cm daha yüksek kabin yüksekliği ile çok daha ferah bir iç hacim sunan Master Otobüs 19+1, 24 cm diz mesafesi ile de konforlu bir yolculuk sağlıyor. Sırtlık eğim ayarlı konfor tipi yolcu koltukları ise yolculuk keyfini maksimuma çıkarıyor.

ESP, sürücü hava yastığı, güvenlik sensörlü otomatik kayar kapı, otomatik basamak gibi güvenlik özelliklerinin yanı sıra Master 19+1 Okul Otobüsü versiyonlarında okul kiti ve kamera sistemi ve 3 nokta yolcu emniyet kemerleri standart olarak bulunuyor.

Ön kabin klima sistemine entegre olarak sunulan her yolcu için ayrı havalandırma kanalları ve standart olarak sunulan ısıtıcı sistemi ile kabin içi sıcaklığı her mevsime uygun olarak ayarlanabiliyor. Bagaj hacmi ise 19 yolcunuzun eşyalarını rahatlıkla taşımaları için ideal.

77.900 TL’den başlayan oldukça rekabetçi fiyatı, 3 yıl / 100.000 km araç garantisi ve Master’ın bilinen düşük yakıt tüketimi değerleri ile daha da avantajlı hale geliyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑