Oto Haber

Published on Mart 8th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Filo ve 2. El Satış Direktörü R. Merih TÜZÜN oldu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1 Nisan 2013 tarihi itibari ile Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Filo ve 2. El Satış Direktörlüğü görevine R. Merih Tüzün atandı. Kendisi direkt olarak Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü’ne bağlı olarak görev alacaktır. Ayrıca Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Satış  Direktörü Bekir Hassan’ın Türkiye’deki görev süresi 2013 yılının 2. yarısında son bulacaktır. Bu sürecin sonunda, R. Merih Tüzün Satış ve Filo Direktörlüğü görevini üstlenecektir.

1961 Yenişehir-Bursa doğumlu R. Merih Tüzün, Galatasaray Lisesi ve ODTÜ İşletme bölümünü bitirdi. 1994 yılında Renault MAİS’te satış koordinatörü olarak göreve başlayan Tüzün, özel satışlar filo ve ticari araçlar sorumluluğunun ardından 2002 yılına kadar Renault MAİS çatısı altında Risk Yöneticisi olarak görevini sürdürdü. Aralık 2002 tarihinden itibaren Dacia Otomobilleri Satış, Satış Sonrası ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini yürüten R. Merih Tüzün,  Eylül 2006 tarihi itibarıyla Renault Mais Satış ve Şebeke Müdürlüğü görevine getirildi. Şubat 2012 – Ekim 2012 tarihleri arasında ise Renault Pars / İran Ticari Direktörü olarak görev yaptı.

R. Merih Tüzün, 52 yaşında, evli ve 1 çocuk babası.

Bizde otoguncel ailesi olarak Sayın R. Merih Tüzün’e yeni görevinde üstün başarılar diliyoruz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑