Oto Haber

Published on Haziran 5th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Otomotiv yedek parça sektöründen Brüksel’e ilk kez bir Türk temsilci!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Avrupa’nın  tüm yenileme pazarı derneklerinin üst kuruluşu olan Brüksel’de yerleşik FIGIEFA’nın Yönetim Kurulu’na ilk kez  bir Türk şeçildi. Eyal Tarablus FIGIEFA’nın Yönetim Kurulu’nda görev alacak.

Yenileme Pazarı Derneği (YPG) Yönetim Kurulu Üyesi ve Grupoto Yönetim Kurulu Başkan Vekili Eyal Tarablus, merkezi Brüksel’de bulunan FIGIEFA yönetim kuruluna seçildi. YPG yönetimi tarafından FIGIEFA yönetimine 9 aday arasından seçilerek aday gösterilen Tarablus, 24 Mayıs’ta gerçekleştirilen genel kurulda seçimler sonucunda Tarablus, FIGIEFA Yönetim Kurulu’nun ilk Türk üyesi oldu.

Üyelerinin çıkarlarını Avrupa ve uluslararası kuruluşlar nezdinde temsil eden, ticari bir federasyon niteliğindeki FIGIEFA’nın rolü, serbest ve etkin rekabeti, yedek parça yenileme, servis ve tamir pazarında tutmak amacıyla mevzuat tasarımını izlemek ve eşlik etmek. FIGIEFA, Avrupa kuruluşlarında paydaşlarının temsilini akredite ederken, Dünya Forumu Araç Uyumlaştırma Yönetmelikleri Üyeliği (UN-ECE-WP29) ile Avrupa Ekonomik Birleşik Devletler Komisyonu nezdinde (UNECE) danışman kadro statüsü rolünü şekillendiriyor.

Otomotiv yedek parça dağıtıcılarının ve geniş tamir zincirlerinin temsilcisi gibi hareket eden FIGIEFA, Avrupa Birliği seviyesinde otomotiv ikincil piyasalarını etkileyen bir çok sorun üzerinde aktif rol üstleniyor.

FIGIEFA, tüm pazar işlemcilerinin otomotiv yenileme parçalarını arz ve satınalma konusundaki serbestiyetine ve teknik bilgiye ulaşımında etkisi olan Avrupa ve UNECE mevzuat projelerini izleme sorumluluğunu yerine getiriyor. Otomotiv ikincil piyasalar rekabet etkinliğinin önemi, motorlu araç tüketicilerinin çıkarı ve bağımsız yedek parça dağıtıcılarının oynadığı anahtar rol için Avrupa karar alıcılarının farkındalığını yükseltmeyi görev edinen Federasyon, araç teknolojisinde yeni gelişmeleri, araçların ‘’tamir görebilirliği’’ üzerindeki etkinliğini ve araç yedek parça, servis ve tamir pazarını izliyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑