Otomotiv tasarım yarışması…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Otomotiv Tasarım Yarışması ve Proje Pazarı’na başvurular 20 Nisan’da sona erecek
Türkiye otomotiv sektöründe ilk kez gerçekleştirilen ”Türkiye Otomotiv Sektöründe ARGE Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması” için başvurular 20 Nisan 2012 tarihinde sona eriyor.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteğiyle Ocak 2012’de startı verilen ve ”Otomotiv Tasarım Yarışması” ve ” ARGE Proje Pazarı” olmak üzere 2 alanda düzenlenen yarışmalar, komponent bazında, Ergonomi, Yenilenebilir Enerji – Çevre, Emniyet ve Mekanik / Fonksiyonellik olmak üzere 4 kategoride gerçekleştiriliyor.

Sektörde çalışan profesyoneller, araştırmacılar, akademisyenler ve ilgili dallarda eğitim alan öğrencileri hedefleyen yarışmaların başvuruları online olarak ”www.otomotivprojeyarismasi.com” ve ”www.otomotivprojepazari.com” adresleri üzerinden, dosya yükleme yoluyla yapılıyor.

17-18 Mayıs 2012 tarihlerinde, İstanbul Haliç Sütlüce Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek ödül töreni, ARGE Proje Pazarı sergisi ve konferansları kapsayan etkinlikle sona erecek olan ”Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması” finalistlerini, farklı kategorilere verilecek toplam 228 bin Türk Lirası para ödülü ve yurt dışında eğitim imkanı bekliyor.

Otomotiv Endüstrisi’nin 2023 İhracat Stratejisi kapsamında ARGE ve tasarım kültürünün yerleşmesi ve teknoloji ile bütünleşmesi, ARGE ve tasarım konularında yeterli birikimin oluşturulması, ihracatta katma değerin artırılması, yeni teknolojiler ile üretim yapılması, yenilikçi ürünler tasarlanması, yeni tasarımcılar yetiştirilmesinin teşvik edilmesi, üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi ve ülkemiz ihracatçıları tarafından özgün ürünlerin üretilip, dünya pazarlarına sunulması amacıyla gerçekleştirilen yarışmalar, ”Otomotiv Tasarım Yarışması” ve ” ARGE Proje Pazarı” olmak üzere 2 alanda düzenleniyor.

”Otomotiv Tasarım Yarışması”, üniversite öğrencileri, profesyonel çevreler ile değerli bir fikri olan ve katılım kriterlerini karşılayan herkese açık bir yarışma olarak düzenleniyor. Komponent bazında, ergonomi, yenilenebilir enerji-çevre, emniyet ve mekanik/ fonksiyonellik olmak üzere 4 kategoride katılıma açık olan yarışmada, katılımcılardan özgün ve yenilikçi projeler geliştirilmesi bekleniyor.

” ARGE Proje Pazarı” yarışması ise üniversite, akademik ve bilimsel araştırma faaliyeti yürüten araştırma merkezi ve firmalar, sanayiciler, profesyonel olarak bu işle ilgilenen tüm birey ve ekiplerin projelerinin sanayiye kazandırılması amacıyla düzenleniyor. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda belirlenerek yapılması istenen Ar-Ge projeleri, Otomotiv Tasarım Yarışması’nda olduğu gibi 4 farklı kategoride ele alınıyor.

Yarışma sonunda, projeleri seçilen araştırmacı ve akademisyenlerin tasarımlarını sunabileceği ve sanayicilerle bir araya gelerek bire bir görüşme olanağına sahip olacakları bir sergi düzenlenecek.

ÖDÜL 228 BİN TL
”Otomotiv Tasarım Yarışması” ve ” ARGE Proje Pazarı” olmak üzere düzenlenen her iki yarışmada da değerlendirmeler belirlenen dört kategori üzerinden yapılacak. Ar-Ge Proje Pazarı için her kategoriden ilk 3’e girenler ödüllendirilirken, Otomotiv Proje Yarışması’nda profesyoneller ve üniversite öğrencileri için ayrı değerlendirme yapılacak ve yine her kategoriden ilk 3’e girenler ödüllendirilecek.

1’incilerin 10 bin lira, 2’incilerin 6 bin lira, 3’üncülerin ise 3 bin lira para ödülü kazanacağı yarışmalarda verilecek toplam para ödülü ise 228 bin lira olacak. Ayrıca Otomotiv Tasarım Yarışmasında dereceye giren 2 yarışmacı, Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda iki yıl süre ile yurt dışında eğitim imkânı kazanacak.
AA, habertürk

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir