Oto Haber

Published on Şubat 16th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Otomotiv sektörüne proje mühendisi yetiştiren program başlıyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bireylerin ve kurum çalışanlarının kariyerlerini şekillendiren InoTec Akademi, canlanan otomotiv sektörünün artan nitelikli proje mühendisi ihtiyacına yanıt oluyor. InoTec Akademi’nin düzenlediği ve dört ana modülden oluşan “Otomotiv Sektörü Proje Mühendisi Yetiştirme Sertifika Programı”, 19-20, 26-27 Şubat ve 5-6, 12-13, 19 Mart 2013 tarihleri arasında Pendik Green Park Hotel’de gerçekleşecek.

Yıllar içerisinde biriktirdiği tecrübe ve proje kapasitesiyle yurtiçi ve yurtdışında yükselen bir başarı grafiği sergileyen Türk Otomotiv Yan Sanayi Sektörü, bugün yerli üretilebilecek Türk markalı aracın en az %85–90’ını sağlayabilecek potansiyele ulaştı. Bu doğrultuda yerli araç yatırımlarının artmasına paralel olarak Türk Otomotiv Yan Sanayii Sektörü de hareketli bir döneme giriyor.

Bireyleri ve kurumları geleceğe hazırlayan InoTec Akademi, otomotiv sektörünün artan nitelikli proje mühendisi ihtiyacına cevap verecek yeni bir sertifika programı başlatıyor. Kariyerinde bir adım önde olmak isteyen profesyonelleri hedefleyen program; Temel Proje Yönetim Bilgisi, Ürün Tasarımı ve Geliştirme, Proses Tasarımı ve Geliştirme ve Müşteri Geribildirimleri ile Ürün ve Proses Geliştirme modüllerinden oluşuyor.

Otomotiv sektöründe kullanılan teknik ve standartlara hâkim yetenekli mühendisler yetiştirmek amacıyla oluşturulan “Otomotiv Sektörü Proje Mühendisi Yetiştirme Sertifika Programı”, kalifiye personel ihtiyacını karşılamak isteyen şirketler ile bu alanda kariyer yapmak isteyenlerden yoğun ilgi görüyor.

Eş zamanlı mühendislik yardımı ile proje planlama ve yönetimi, QFD (Ürün Matrisi) kullanılarak konsept tasarımı (DFMEA, PFMEA), yeni ürün devreye alma süreci adımları (APQP-PPAP Süreci) istatistiksel teknikler kullanılarak proses tasarımının doğrulanması gibi alt başlıklarda düzenlenecek program toplam 9 gün sürecek. 19-20, 26-27 Şubat ve 5-6, 12-13, 19 Mart 2013 09:00-17:00 saatleri arasında Pendik Green Park Hotel’de gerçekleşecek programa kayıtlar devam ediyor.

InoTec Akademi eğitimleri ve katılım hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için: 0216 445 72 00-02-03 no’lu telefon aranabilir, inotecakademi@inoteconline.com’a e-mail atılabilir ya da “inotecakademi.com.tr” web sitesi ziyaret edilebilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑