Oto Haber

Published on Mayıs 26th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Otomotiv Sektöründe 2. El Satış Danışmanlığı ve Uygulamalı Ekspertizlik

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Teknoloji Fakültesi Otomotiv Sektöründe 2. El Satış Danışmanlığı ve Uygulamalı Ekspertizlik

Programın Amacı ve Önemi: 2. el piyasası kurumsal firmalar tarafından daha yeni yeni keşfedilmektedir. Yetkili satıcıların mevcut pazardaki payları henüz yeterli düzeyde değildir. Bundan dolayı otomotiv sektöründe yetişmiş/kalifiye 2. el satış elemanı ve ekspertiz personeli bulunmasında güçlük çekilmektedir. Galerilerin ana caddelerden çekilmesi süreci nedeniyle ruhsatlarının iptali, yetkili satcılardaki 2. el faaliyerlerinin artmasına neden olacaktır. Gelişmeler ister istemez kurumsal bir yapı ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Bu yapılanma içerisinde yetkili satıcılar veya kurumsallaşan galerilere yetişmiş/kalifiye 2. el satış danışmanı ve ekspertiz personeli kariyerlerinde açıklar oluşacaktır.

Programın Hedef Kitlesi: Meslek veTeknik Lisesi Mezunları, Meslek Yüksek Okulları, Üniversite Mezunları, Sektör Çalışanları, Sigorta Firmaları Eksper Büroları ve Girişimci Galericiler

Program Katılımcı Sayısı: 10 Kişi (Kontenjan sınırlıdır.)

Ders Gün ve Saatleri: Salı – Perşembe 19:00 – 21:00, Pazar 10:00 – 13:00

Başlama Tarihi: Nisan 2013

Toplam Ders Saati: 5 saat teorik + 9 saat pratik ( 1 Hafta boyunca haftada 7 saat)

Ücret: 1000TL (KDV dahil)

Programın İçeriği:

1->Aracı Tanıyabilme (Donanım ve Versiyon)

2->Araç Üzerinde Ekspertiz Yapabilme

3->Fiyatlandırma

4->Satın Alma

5->Araç Hazırlama

6->Araç Satışı

Program aynı zamanda Otoguncel.Com Genel Yönetmeni olan Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Abdullah Demir ile sektörün kalbinden Hüseyin Yayla Bey ve diğer uzmanların denetiminde ve gözetiminde uygulama yaptırılacaktır.

Kayıt ve Bilgi için:

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑