Oto Haber

Published on Kasım 24th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Otomotiv Fuarı’nda “Tasarruf” rüzgârı!

Türkiye’nin önde gelen sıralı otogaz sistemleri markası Gasitaly, 24-27 Kasım tarihleri arasında CNR’da düzenlenen EXPO 2011 Otomotiv Fuarı’na katıldı.

Fuarda otogaz sisteminin işlevi konusunda bilgi veren Gasitaly, benzin fiyatlarının her geçen gün artmasına değinerek katılımcıları ‘tasarruflu olmaya’ çağırdı.

Türkiye’nin önde gelen sıralı otogaz sistemleri markası Gasitaly, 24-27 Kasım tarihleri arasında CNR’da düzenlenen EXPO 2011 Otomotiv Fuarı’na katıldı. 6. Hall’de ürünlerini sergileyeceklerini söyleyen Ekipgaz Genel Müdürü Selat Metin, “Otomotiv Fuarı’nda yer alma amacımız, katılımcılara ‘tasarruflu olun’ mesajı vermek. Birçok kişi otogaz sistemleri konusunda yeterli bilgi sahibi değil. Öncelikli olarak katılımcıları bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Özellikle otogaz sistemlerinin güvenliği konusunda bilgi veriyoruz. Ayrıca her geçen gün artan benzin fiyatlarına karşı alternatif bir yol sunarak katılımcıları ‘tasarruflu olmaya’ çağırıyoruz” dedi.

Otogaz sistemlerinin performans açısından araçlarla hiçbir kötü etkisinin olmadığını ve fuarların katılımcıları bilgilendirmek açısından bulunmaz bir fırsat olduğunu ifade eden Metin, “Fuarlarda yaptığımız bilinçlendirme çalışmalarının çok faydası oluyor. Hem Türkiye’den hem de yurtdışından gelen katılımcıların önyargılarını kırıyoruz. Ülkemizde gün geçtikçe otogaz sistemlerini tercih edenlerin sayısı artıyor” diye konuştu.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑