Oto Lastik

Published on Mayıs 17th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Yokohama, Ünlü Yarış Oyunu “Gran Turismo”nun Teknik Partneri

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Üstün teknolojisi ile dünya çapında tercih edilen lastik markası YOKOHAMA, ünlü otomobil yarış oyunu “Gran Turismo”nun son versiyonunun teknik partneri oldu. Gerçekçi sürüş ve kaliteli grafikleriyle gelmiş geçmiş en iyi yarış oyunları serilerinden biri olarak kabul edilen oyunun altıncı versiyonunda, lastik modellemesi ve hesaplaması da bulunuyor. GT6 oyununda teknik detayların hesaplanmasında Yokohama’dan destek alındı.

Yokohama, gerçekçilik özelliği ile referans alınan ünlü otomobil yarışı oyunlarından Gran Turismo’nun teknik partneri oldu. Oyunun en yeni serisinde Yokohama’nın lastik bilgileri yer aldı. Dünyaca ünlü Yokohama lastikleri, bu güçlü birlikteliğe imza atarak global tanınırlığını otomobil hayranları katında da artırmayı hedefliyor.

“Gran Turismo” serisi Mart 2013’de, dünyada 70 Milyon tane satarak rekor kırmıştı. Profesyonel yarış sürücülerinin de oynadığı “Gran Turismo”nun 6’ncı versiyonu ise 15 Mayıs’ta İngiltere’de Silverstone Circuit’de tanıtılmıştı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑