Trafik kazaları Haziran-Eylül aylarında artar. Neden mi?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bayram tatilinin gelmesiyle birlikte yolculuklara çıkan sürücüler, araç bakımları yaptırırken göz ardı ettikleri lastikler, aslında hayati önem taşımaktadır. Yıpranmış, düşük hava basınçlı ve kullanım ömrünü tamamlamış lastikler trafikte hayatımımızı riske atmaktadır. Rutin haline getireceğimiz ve uzmanlar tarafından yapılacak kontroller trafikte bizim ve diğer sürücülerin hayatlarını riske atmamızı engelleyecektir.

Türkiye’de meydana gelen trafik kazalarının yüzde 40’ı Haziran-Eylül ayları arasında medyana gelmektedir. Yaz aylarında trajik kazalarının artış sebebi lastik bakımlarının gerektiği gibi yapılmaması ve bakımsız lastiklerden kaynaklanmaktadır.

Pirelli, sürücüleri trafikte hayati önem taşıyan lastik bakımı konusunda bilinçlendiriyor. Yaz aylarında yol koşulları ve hava şartları sürekli farklılık göstermektedir. Dolayısıyla araçların ve lastiklerin de bu farklı yol ve hava koşullarına her an hazırlıklı olmaları gerekmektedir. Aracınız ister yüksek performanslı bir spor otomobil ister sedan bir otomobil olsun performans ve güvenlik için gerek duyacağınız tek şey yolla tek bağlantınız olan lastikleriniz olacaktır.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir