Shell, Gençlerin “Enerji-Su-Gıda” Konularındaki Yenilikçi Fikirlerini Bekliyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Shell Ideas360 yarışması için başvuru süresi 16 Aralık 2013 tarihinde sona eriyor

Shell, Gençlerin “Enerji-Su-Gıda” Konularındaki Yenilikçi Fikirlerini Bekliyor

‘Enerji’, ‘Su’ ve‘ Gıda’ kaynakları üzerinde giderek artan baskılar ve bunlara bağlı sorunların çözümüne yönelik fikirleri ortaya çıkarmak için küresel ölçekte düzenlenen Shell Ideas360 yarışmasında finale kalan öğrenciler, Hollanda’da yapılacak 30. Shell Eco-marathon’a katılma şansı yakalayacak. Yarışmanın birincisi iseNational Geographic Expedition’ ödülünün sahibi olacak.

Royal Dutch Shell, gençlerin ‘Enerji’, ‘Su’ ve‘ Gıda’ kaynaklarına ilişkin yenilikçi fikirlerini desteklemek amacıyla Shell Ideas360 yarışmasını düzenliyor. Gençler, artan nüfus ve sanayileşme sonucunda, küresel su, gıda ve enerji kaynakları üzerinde oluşan baskılarla başa çıkmak için yaratıcı fikilerini platform üzerinden paylaşabiliyor. Yarışma sonucunda finale kalan beş öğrenci ya da ekip, 2014 yılının Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan 30. Shell Eco-marathon etkinliğinde fikirlerini sunmak üzere Rotterdam’a seyahat kazanma şansı elde edecek. Yarışmanın birincisi ise bir National Geographic Gezisine katılabilecek. Yarışmada en iyi fikirler, finale kalma şartı aranmaksızın, inovasyonu desteklemek amacıyla yürütülen Shell GameChanger programı kapsamında finansal destek alma şansı bulabilecek.

Başvuru için son iki hafta

Shell Ideas360 yarışması, 31 Mayıs 2014 itibarıyla 18 yaşından büyük olan ve hâlihazırda bir üniversitede lisans ya da yüksek lisans programına kayıtlı olan tüm öğrencilerin katılımına açık. Başvuru süreci, www.shellideas360.com adresi üzerinden 16 Aralık 2013 tarihine kadar devam edecek.

20 Ocak 2014 tarihinde başlayarak 31 Mart 2014 tarihinde sona erecek olan ikinci aşamada tüm fikirler incelemeye alınacak. 100 katılımcı veya ekip ikinci aşamaya geçme şansı yakalayacak. Seçilen katılımcılardan detaylı bir rapor ve video sunum hazırlamaları istenecek. Bu aşamada katılımcılar Shell mentorları ve konuyla ilgili Shell uzmanlarına telefon ve e-posta ile ulaşarak, destek alabilecek. Beş fikir finale kalacak ve kazananın belirleneceği final sunumu Rotterdam’da yapılacak.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir