Oto Lastik

Published on Mayıs 3rd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Pirelli P Zero İpad Aplikasyonu ile Formula 1 parmağınızın ucunda!

Yarışlar, takımlar ve pilotlar her an yanınızda…

Formula 1 heyecanını saniye saniye takip edip, pilotlar ve takımlar hakkındaki en güncel haberlere ve röportajlara ulaşmak, Pirelli’nin yeni İpad uygulaması P Zero App 2.0 ile her an mümkün.

Pirelli, P Zero App 2.0 uygulaması ile Formula 1 ve motorsporları tutkunlarının her an yanında olmaya devam ediyor. iPad’a özel uygulama sayesinde takımlar ve pilotlar hakkında en güncel bilgilere, özel röportajlara ulaşabilirken Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden de Formula 1 heyecanını arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak sağlıyor.

Formula 1 tutkunları, P Zero App ile Formula 1 takımları ve pilotları hakkında anlık bilgilere ulaşabilirken aynı anda online haberlere, dergi ve blogları takip etme imkanı da bulabilecekler. Takımların yarış stratejileri, araçların ve lastiklerin teknik özelliklerine kadar birçok haberin bulunduğu uygulamada yarış sonrası, yarış tur zamanları ve yarışların en özel görüntülerine de ulaşabilecekler.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑