Oto Lastik no image

Published on Ocak 9th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Önde gelen otomobil dergilerinden Continental kış lastikleri’ne tam not

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

“Şiddetle tavsiye edilir”
Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Continental’in ContiWinterContact TM serisinde yer alan 2012 model kış lastikleri, dünyanın önde gelen otomobil dergileri tarafından gerçekleştirilen çeşitli testlerde en yüksek dereceleri aldı!
Aralarında ADAC, Motorwelt, AutoBild ve Auto Zeitung gibi uluslararası okuyucu kitlesine sahip otomobil dergi ve kulüpleri TS 850, TS 830 P ve TS 800 Continental kış lastiklerini test etti ve çıkan sonucu açıkladı: “Şiddetle Tavsiye Edilir”.
Dünyanın en büyük lastik tedarikçilerinden Continental’in ContiWinterContactTM serisi yeni kış lastiği modellerinden TS 850, TS 830 P ve TS 800, dünyaca ünlü otomobil dergilerinin testlerinde en yüksek dereceleri alarak, Continental’in üstün güvenlik ve kalite anlayışını bir kez daha ortaya koydu.
Piyasaya Yeni Giren TS 850 Testlerin Galibi Oldu!
Almanya’nın önde gelen Otomobil ve Turing Kulübü ADAC ve dergisi Motorwelt, Auto Bild Dergisi, Auto Zeitung gazetesi ile bağımsız tüketici derneklerinin lideri Stiftung Warentest tarafından düzenlenen kış lastiği testlerinde iki kez test birincisi olan ContiWinterContactTM TS 850, iki testte de “şiddetle tavsiye edilir” derecesini elde etti.
Kompakt ve orta boyutlu otomobiller için tasarlanan ContiWinterContactTM TS 850, Avrupa’nın önde gelen otomobil dergileri tarafından da test edildi. Kar, buz ve ıslak zeminde mükemmel frenleme, tüm kış koşullarında fark yaratan sürüş kararlılığı ile kullanıcılara üst düzey direksiyon hâkimiyeti sunan TS 850, İtalyan Auto Tecnica and Auotmobilismo, İngiliz Auto Express, Çek AutoKlub ve Polonyalı Motor dergileri tarafından gerçekleştirilen test sonuçlarında da birinci oldu. Bu testlerle, TS 850’nin lamel sayısı sayesinde buzlu yüzeylerde sıra dışı bir fren performansı sunduğu kanıtlandı. ContiWinterContactTM TS 850 aynı zamanda iyileştirilmiş yuvarlanma direnci ve uzun ömrü sayesinde de son derece ekonomik hale gelmekte.
Auto Bild ve Auto Zeitung: ContiWinterContactTM TS 830 P Övgülere Layık!
Otomobil Dergisi Auto Bild’ Sports Cars ve Auto Bild Allrad uzman ekipleri, spor ve yüksek performans binek araçlarda test ettikleri ContiWinterContactTM TS 830 P’yi “övgüye layık” buldu. Her iki dergi tarafından da en iyi dereceyi alan ContiWinterContactTM TS 830 P, Auto Zeitung’un gerçekleştirdiği kış lastikleri testlerinde de birinciliği almıştı.

ContiWinterContactTM TS 800
Özellikle mini ve kompakt otomobiller için tasarlanan ContiWinterContactTM TS 800, Alman Otomobil ve Turing Kulübü ADAC uzmanları ve Avusturya’daki ÖAMTC ile İsviçre’deki TCS dergileri tarafından “şiddetle tavsiye edilen” lastik modeli olarak öne çıktı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑