Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa, Lastik-iş..."/> “Önce İş Güvenliği” diyen Brisa, kazasızlıkta 1690 günü devirdi - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Lastik

Published on Mayıs 14th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

“Önce İş Güvenliği” diyen Brisa, kazasızlıkta 1690 günü devirdi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa, Lastik-iş Sendikası Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekli törende Üretim Direktörlüğü’ne bağlı Ürün Kontrol 1 Bölümü’nün 1690 günlük kazasızlık başarısını kutladı. Organizasyonda çalışanlara yönelik bir konuşma yapan Brisa Üretim Direktörü Haluk Kürkçü, Brisa bünyesinde iş güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaları üretim sürecinin doğal ve ayrılmaz bir parçası olarak gördüklerini dile getirdi.

Fabrika Üretim Direktörlüğü ve Mühendislik Direktörlüğü’ne bağlı bölümlerde uyguladığı “Kazasızlık ve Onurlandırma Standardı” ile iş güvenliği konusundaki hassasiyetini gözler önüne seren Brisa’nın hedefi “sıfır iş kazası”.

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa’nın Üretim Direktörlüğü’ne bağlı Ürün Kontrol-1 Bölümü’nün 75 çalışanı, Lastik-iş Sendikası Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekli törende yöneticileriyle bir araya gelerek herhangi bir iş kazası yaşanmadan tamamlanan 1690. iş gününü kutladı. ‘İş güvenliği fabrikamın ve ailemin teminatıdır’ ilkesi doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Brisa çalışanlarının imza attığı 1690 günlük kazasızlık başarısı, Brisa fabrikalarında bugüne kadarki en uzun kazasızlık dönemi olarak kayıtlara geçti.

Brisa Çalışma İlişkileri Direktörü Dr.Uğurtan Doğan, Brisa Üretim Direktörü Haluk Kürkçü ve Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın da katılımıyla gerçekleşen kutlama kapsamında yapılan çekilişle çalışanlara altın hediye edildi.

Organizasyonda çalışanlara yönelik bir konuşma yapan Brisa Üretim Direktörü Haluk Kürkçü, iş güvenliği konusunun Brisa bünyesinde hayati önem taşıdığına dikkat çekerek, “Her şeyden önce, iş güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaları üretim sürecimizin doğal ve ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. İş güvenliği konusunda çalışanlarımızın gerekli eğitimleri alması ve istenilen bilinç düzeyine sahip olması adına gösterdiğimiz çabanın karşılığını almış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Kürkçü, hedeflerinin ise “sıfır iş kazası” olduğunu dile getirdi.

Brisa, Fabrika Üretim Direktörlüğü ve Mühendislik Direktörlüğü’ne bağlı bölümlerde hayata geçirdiği “Kazasızlık ve Onurlandırma Standardı” ile iş güvenliğine verdiği önemi gözler önüne seriyor. Söz konusu departmanlarda çalışanları süreç risklerine göre sınıflandırarak risk grupları oluşturan Brisa, çalışanlarını bu standart kapsamında ödüllendiriyor; ayrıca tüm çalışanlara kazasız geçen 180 gün 360 gün gibi süreler için yangın söndürme tüpü ve ilk yardım kiti gibi evdeki güvenliği sağlamaya yönelik hediyeler de veriliyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑