Türkiye’nin en..."/> Michelin, ‘Marka İkonları Yürüyüşü’nde sevenleriyle buluştu - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Lastik

Published on Kasım 14th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Michelin, ‘Marka İkonları Yürüyüşü’nde sevenleriyle buluştu

Türkiye’nin en büyük marka ve pazarlama etkinlikleri arasında yer alan Brand Week İstanbul kapsamında düzenlenen ‘Mediacat Marka İkonları Yürüyüşü’ gerçekleşti. Dünyanın en sevilen marka ikonları arasında yer alan Michelin’in Lastik Adamı Bibendum’un da katıldığı etkinlik İstanbul Kanyon Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşti. Sevimli görünümüyle tüketicilerin beğenisini toplayan Lastik Adam , yürüyüşte tüketicilerin en çok ilgi gösterdiği marka ikonları arasında yer aldı.

Michelin’in gülümseyen yüzü: Bibendum

Tüm zamanların en iyi marka ikonları arasında gösterilen Michelin’in Lastik Adamı, tüketicilerin de en sevdiği ikonlar arasında yer alıyor. Güler yüzü ve sempatik tavırları ile tüketiciye kurulan bağda önemli rol oynayan Bibendum,  genç, dinamik, sağlam ve kararlı yapısıyla da Michelin’in dünya çapındaki elçiliğini üstleniyor. 1889 yılında poster sanatçısı O’Galop tarafından tasarlandığından beri Michelin lastiklerinin ikonu olan Lastik Adam, sevimli, hareketli, heyecanlı ve tüketiciye yakın algısı sayesinde Michelin’in tüketiciye gülümseyen yüzü olmayı başarıyor.

“En çok tavsiye edilen lastik markası” Michelin

Uzun yıllardır Türkiye’de faaliyet gösteren Michelin, tüketiciler arasında en çok tavsiye edilen markaların başında geliyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan, MediaCat ve FikriMühim işbirliği ile ERA Research tarafından gerçekleştirilen ‘Net Tavsiye Skoru’ araştırmasında “En Çok Tavsiye Edilen Otomobil Lastiği Markası” büyük bir farkla Michelin olarak belirlendi. Yüzde 57.7’lik tavsiye edilme oranıyla sektöründe fark yaratan Michelin lastikleri, Türkiye pazarındaki başarılı sonuçlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑