Oto Lastik

Published on Kasım 27th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Michelin, Avrupa’nın lider perakende zinciri Euromaster ile hizmette çıtayı yükseltti

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Michelin, tüketicilere daha fazla hizmet ve ürün çeşitliliği sunacağı yeni yapılanması ile uzman lastik bayi ağında değişime imza atıyor. 17 ülkede 2 bini aşkın noktada faaliyet gösteren ve lastik hizmetlerinde Avrupa lideri olan perakende zinciri Euromaster ile gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde Michelin, 2013 yılı sonuna kadar 300 bayisini Euromaster franchise çatısı altında toplayacak.

Michelin Türkiye, uzman lastik bayilerini Euromaster çatısı altında toplamak için düğmeye bastı. Michelin – Euromaster işbirliği özellikle gelişen ekonomisi ve dinamik pazar koşulları ile binek otomobil lastiklerinde Avrupa’nın 6’ncı büyük pazarı ve ağır vasıta lastikleri pazarında ise Avrupa’nın bir numaralı ülkesi olan Türkiye’nin öncü ve kilit rolüne işaret ediyor.

Dünyanın önde gelen lastik üreticisi Michelin, dünyada 17 ülkede 2 binden fazla noktada, yılda 500 bin tüketiciye hizmet veren Euromaster ile bayilerine yeni kimlik kazandırmayı hedefliyor. Avrupa’nın bir numaralı lastik servisi Euromaster, Avrupa’da lastik bakımında lider ve hafif araç bakımı hizmetlerinde uzmanlaşan bir servis ağı. Euromaster sistemine giren Michelin bayileri lastik hizmetlerinin yanı sıra hafif araç bakım hizmetleri ve farklı ürün gamıyla da Türk tüketicilere ve kurumsal müşterilerine hizmet edecek.

Profesyonellik, üstün servis kalitesi ve hafif araç bakım hizmetleriyle iddialı

Michelin, yüzde 100 iştiraki olan ve lastik hizmetleri ve hafif araç bakımı konusunda uzman Euromaster ile Türk sürücülere ve tüketicilerine daha iyi satın alma deneyimi ve servis kalitesi sunmayı hem de müşteri memnuniyetinde sektörde çıtayı bir adım yukarı taşımayı hedefliyor.

27 Kasım 2012 tarihinde gazetecilerle gerçekleştirilen sohbet toplantısında konuşan Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani, Euromaster ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin sektörde hizmet kalitesinin artırılmasında önemli bir rol oynayacağını söyledi.

Euromaster,  Michelin bayilerine farklı bir konsept getiriyor.

Euromaster’ın Avrupa’nın bir numaralı lastik servis ağı olduğunu belirten Euromaster Türkiye Genel Müdürü Eric Saignol,  Euromaster’ın İspanya, Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Polonya, Fransa, Kuzey Avrupa ülkeleri ve Romanya’dan sonra Türkiye’nin franchise sistemine girdiğini ifade ederek, “Avrupa’da 17 ülkede, kendine ait veya franchise 2000’den fazla servis noktasında hizmet veren geniş bir ağ. Euromaster’ın bu alandaki bilgi birikimi ve tecrübesi Türkiye pazarına çok şey katacak. Özellikle yeniden yapılanan bayilerimizde lastik hizmetlerinin yanısıra hafif araç bakımı hizmetlerinde de iddialı bir konuma gelmeyi hedefliyoruz” dedi.

Euromaster Türkiye Genel Müdürü Eric Saignol ise franchise sistemine katılan Michelin bayilerine özel çalışma, satış metodları ve cazip servis konseptleri anlamında büyük katkı sağlayacaklarını belirtti.

Hedef 2 yılda 300 franchise servis noktasına ulaşmak

Euromaster’ın faaliyet gösterdiği pazarlarda tüm ürün gruplarında (binek, kamyonet, ağır vasıta, tarım, iş makinası) müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini doğru analiz ettiğini ve uyguladığını ifade eden Euromaster Türkiye Genel Müdürü Eric Saignol,

“2012 Mart ayında Euromaster Türkiye pazarına 3 pilot franchise servis noktası ile girdi. Bu yılsonuna kadar 200, 2013 yılı sonuna kadar da 300 noktaya ulaşmayı öngörüyoruz” diye konuştu.

2011’de 10 milyon lastik satışı gerçekleştirdi

Euromaster Türkiye Genel Müdürü Eric Saignol Michelin’in yüzde 100 iştiraki olan Euromaster’ın Türkiye pazarına girişine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin barındırdığı potansiyel ile Avrupa’nın önde gelen pazarları arasında yer aldığına dikkat çeken Saignol, “Euromaster Avrupa genelinde 17 ülkede 2 bini aşkın servis noktasında tüketicilere özel, farklı ve değer yaratan hizmetler sunuyor. Türkiye lastik pazarı da bizim için önemli bir pazar. Hedefimiz Türk sürücülere ve kurumsal müşterilerimize hızlı, pratik ve kaliteli lastik bakım ve hafif araç bakımı hizmetleri sunmak” dedi.

Euromaster’ın lastik bakımı ve hafif araç bakımı hizmetinde Avrupa’nın öncü şirketi olduğuna dikkat çeken Eric Saignol, Euromaster’ın yaklaşık 11 bin kişilik uzman kadrosuyla 2011 yılında 500 bin müşteriye hizmet verdiğini dile getirerek, “Avrupa’nın önde gelen lastik pazarlarından Türkiye’de uluslararası alanda kazandığımız bilgi birikimi, deneyim ve uzmanlıkla sektöre ve rekabete yeni bir soluk getireceğiz. Hedefimiz Türkiye’nin bir numaralı lastik ve hafif araç bakımı ağı olmak” dedi.

Servis noktalarına 14 hafta süresince devam eden eğitim desteği

Lastik uzmanlık işidir diyerek sözlerine başlayan Euromaster Genel Müdürü Saignol, farklı servis konseptlerini uygularken sisteme entegre olmaları için bayilere 14 hafta süresince devam eden eğitimler verdiklerini, ürün, operasyonlar, satış ve pazarlama konularında servis noktalarını uzmanlaştırdıklarını sözlerine ekledi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑