Oto Lastik

Published on Nisan 13th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

LASSA, banner uygulamasıyla “Halkın Favorisi” seçildi

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa, sanal uygulamalarıyla ödülleri toplamaya devam ediyor. Lassa markası için “Sağlamsa Lassa” sloganı üzerine kurgulanan eğlenceli banner kampanyasıyla 11. Altın Örümcek Web Ödülleri kapsamında “Halkın Favorisi” seçilen lastik devi; Uluslarası İnteraktif Medya Ödülleri’nde de “www.lastik.com.tr” ve “Tripin” projeleriyle ödüle layık görülmüştü.

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa, Lassa markası için KeyFruit tarafından yaratılan hareketli banner kampanyasıyla 11. Altın Örümcek Web Ödülleri kapsamında “Halkın Favorisi” seçildi. “Sağlamsa Lassa” sloganı üzerine kurgulanan eğlenceli banner uygulamasında iki taraftar grubu karşılıklı tezahüratta bulunuyor.

Brisa, Interactive Media Council tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Uluslarası İnteraktif Medya Ödülleri (IMA)’dan da iki ödülle dönmüştü. İnternet üzerinden lastik satış ve bakım hizmeti sunmak üzere hayata geçirilen ve Türkiye lastik sektöründe bir ilk olan www.lastik.com.tr uygulamasıyla IMA kapsamında “e-ticaret” kategorisinde “Best in Class – Sınıfının En İyisi” ödülüne layık görülen Brisa; kullanıcıların gezip gördüğü yerlere ait fotoğraflarını ve videolarını ekleyip çevresiyle paylaşmasına olanak sağlayan, Türkiye’nin ilk sosyal seyahat platformu olan Tripin ile de, yine Uluslarası İnteraktif Medya Ödülleri’nde “Lifestyle” dalında “En İyi Uygulama” ödülüne sahip olmuştu.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑