Oto Lastik

Published on Ocak 22nd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Karzol-Trans’ın tercihi Goodyear Marathon…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Macar nakliye şirketi Karzol – Trans, lastikte ilk marka olarak GOODYEAR’ı tercih ediyor. Karzol Trans, 400.000 kilometre ortalama mesafesi ve her 100 kilometrede 25 litre yakıt tüketimi ile Goodyear Marathon lastiklerini en düşük maliyet sağlaması dolayısıyla tercih ettiğini açıkladı.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear’ın geliştirip ürettiği Marathon lastikleri, merkezi Macaristan Monor’da bulunan Karzol – Trans şirketi tarafından tercih edildi. Özellikle donmuş ve lezzetli yiyecek maddelerinin yerel ve uluslararası taşımacılık hizmetini sunan Karzol-Trans, yüksek standartlara sahip treylerlerden oluşan modern bir filoya sahip…

“Goodyear lastikleri sayesinde kilometre başına maliyetlerimizi oldukça düşük seviyelerde tutmayı başarıyoruz”.

Karzol-Trans’ın Filo Müdürü, Ferenc Kovács “Goodyear Marathon lastiklerinin performansını son derece etkileyici bulduk. Bu lastikler, ortalama 400.000 kilometre kullanımı ve yakıt tüketimimizi de 100 kilometrede ortalama 25 litre seviyesinde tutmamızı sağlıyor. Bu rakamlar, Goodyear Marathon lastiklerinin kilometre başına oldukça düşük maliyet sağladığının en somut kanıtıdır” dedi.

Karzol-Trans’ın araç filosunda, 40 adet Renault Premium çekici ile 29’u Kögel ve 18’i Lamberet marka toplam 47 adet treyler bulunuyor. Goodyear, Karzol-Trans’ın filosunda, hem çekici hem de treyler lastiklerinde birinci marka olarak tercih edilmiştir. Ön aksta Marathon LHSII, çeker aksta Marathon LHDII ve treylerde Marathon LHTII lastikleri ile Goodyear, Karzol-Trans şirketinin filosu tarafından tercih edilen birinci marka olmuştur. Bununla birlikte Goodyear kaplama lastikleri, filo tarafından treylerler üzerinde yoğun şekilde kullanılıyor.

Goodyear Marathon Ailesi lastikleri, AB Lastik Etiketi kriterlerine göre uzun yol kamyon lastikleri içinde en iyi lastik serisi olduğu kanıtlanmıştır. Goodyear Marathon lastik serisi aynı zamanda kaygan yol koşullarında kısa fren mesafesi sunuyor. Ayrıca bu lastikler ıslak yol tutuşu bakımından da yüksek etiket dereceleri elde etmiştir. Bu başarılarına ek olarak Goodyear Marathon serisi; yine AB lastik etiketi kriterlerine göre az gürültü emisyonu ile derecelendirmelerden de tam not aldı.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑