Oto Lastik

Published on Kasım 12th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Goodyear kıtalararası koştu…

11 Kasım Pazar günü koşulan 34. Avrasya Maratonu’na katılan Goodyear çalışanları, Goodyear Türkiye Genel Müdürü Emin Özkan ile birlikte Asya’dan Avrupa kıtasına koşarak geçti..

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Goodyear’ın çalışanları bu yıl 34’üncüsü koşulan İstanbul Avrasya Maratonu’na katıldı. Goodyear Türkiye Genel Müdürü Emin Özkan’ın da katıldığı Avrasya Maratonu, İstanbul’da ilk kez yerli ve yabancı atletlerin katılımı ile 1979 yılında koşulmuştu. Tarihte ilk kez iki kıta arasında koşulan maraton olarak bilinen İstanbul Avrasya Maratonu Asya Kıtası’ndan başlayarak Boğaziçi Köprüsü’nün geçilmesi ile Avrupa Kıtası’nda tamamlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yarış Türkiye’nin uluslararası nitelikte en önemli yarışı konumundadır. 42 kilometre tam maraton, 15 kilometre, 8 kilometre ve halk yürüyüşü şeklinde 4 ayrı kategoride düzenlenen kıtalar arası İstanbul Avrasya Maratonu başladığı günden beri alanında en çok ilgi gören spor organizasyonu olarak kabul ediliyor.

Toplamda 36 Goodyear çalışanının koştuğu maraton için Goodyear Türkiye Genel Müdürü Emin Özkan “Yaklaşık 100.000 kişinin koştuğu Türkiye’nin bu büyük organizasyonuna Goodyear Takımı olarak katılmaktan büyük mutluluk duyduk. Kıtaların buluştuğu İstanbul Avrasya Maratonu’na katılımı bir gelenek haline getirmek ve hem çalışanlarımıza hem de diğer firmalara örnek olmak istedik” dedi. 15 kilometrelik etapta koşarak maratona katılan Özkan, “Goodyear olarak dinamik ve yenilikçi ürünlerimizle 50 yılı aşkındır Türkiye’de tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Bu ürünlerimizi geliştiren ve piyasaya sunan dinamik ve sportif çalışanlarımızla birlikte ilk kez böyle etkinliğe katılmaktan büyük gurur duydum” dedi.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑