Goodyear’in internet sitelerinde, yeni Avru..."/> Goodyear internet sitesinde lastiğin DNA'sına ulaşılacak - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Lastik

Published on Mayıs 28th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Goodyear internet sitesinde lastiğin DNA’sına ulaşılacak

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Goodyear’in internet sitelerinde, yeni Avrupa Birliği lastik etiket değerleri ve lastiğin 50’ye yakın farklı kritere göre performans değerleri bulunacak…

110 yılı aşkındır dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Goodyear, internet siteleri üzerinden, tüketicilerin satın aldıkları lastik hakkında daha fazla bilgi almalarını sağlayan lastik etiketi uygulaması hakkında tüketicilerini bilgilendirecek. Etikette yer alan bilginin dışında, lastiğin DNA’sı olarak adlandırılan 50’ye yakın kritere ait performans değerleri de internet sitesinde paylaşacak.

1 Kasım 2012’de Avrupa Birliği ülkelerinde yürürlüğe girecek olan lastik etiketlemesine ilişkin uygulama hakkında tüm bilgiler Goodyear’ın internet sitelerinde bulunacak. Internet sitesinde gösterilen her bir ürüne ilişkin derecelendirmenin lastik boyutuna göre açıkça belirten bilgileri ve yeni lastik etiketi, değeri, amacı ve Goodyear’ın bu yeni kriterlerle nasıl çalıştığıyla ilgili tüketicilere yönelik kapsamlı bilgileri içerecek. 30 Mayıs 2012 itibarıyla, Avrupa Birliği sınırları içinde satılan tüm lastikler için üreticiler gönüllü olarak etiketlemeye başlayabilecek.

Goodyear EMEA Marka Direktörü Hugues Depres, “Bilindiği üzere, yeni Avrupa lastik etiketi, 3 temel lastik performansı olan yakıt verimliliği, ıslak zemin kavrama performansı ve harici yuvarlanma gürültüsü hakkında bilgi verecek. Biz Goodyear’da lastiklerimizi 50 kritere göre test ediyoruz. Ürünlerimizin bu kriterlere göre gösterdikleri performansa ilişkin bilgileri tüketiciye sunabilmek için internet sitemizi yeniden geliştirerek, yalnızca etiket bilgilerini değil, aynı zamanda dikkate aldığımız başka birçok kriterle ilgili ek verileri burada yayınlayarak, güvenli ve konforlu bir yolculuk için erişime açmaya karar verdik” dedi.

Akıllı telefonla etiket okuma

Tüm bunların yanısıra Goodyear, bu yıl Kasım ayı itibarıyla satılan tüm lastiklerde zorunluluk haline gelecek QR kodlarını (iki boyutlu barkod) yeni Avrupa lastik etiketlerine işleyecek. Tüketiciler akıllı telefonları yardımıyla lastiğin özellikleri hakkında eksiksiz bilgiye sahip olabilecek.

QR kodunun etiketin markaya ayrılan kısmında kullanılması, müşterilerin üç etiket ölçüsünün ötesinde lastiğin tüm avantajlarını ve performans kriterlerini görmelerini sağlayacak.

Şirket’in ürünleri, hizmetleri ve küresel operasyonları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, goodyear.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑