Goodyear, 16-21 Nisan’da Paris’de düzenlenen..."/> Goodyear, Hi-Stability teknolojisi ile yük kapasitesini arttırıyor.... - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Lastik

Published on Nisan 27th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Goodyear, Hi-Stability teknolojisi ile yük kapasitesini arttırıyor….

Goodyear, 16-21 Nisan’da Paris’de düzenlenen “Intermat 2012 Fuarı”nda İş Makinası (OTR) müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak Hi-Stability teknolojisine sahip yeni geliştirdiği lastik serisini tanıttı..

110 yılı aşkın süredir dünyadaki en büyük lastik üreticilerinden biri olanGOODYEAR, kuruluşundan bu yana yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor. Goodyear, geliştirdiği Hi-Stability Teknolojisi ile Off-the-road (OTR- Yoldışı) uygulamalarında, yük kapasitesinde yüzde 25’e varan artış sağlayan lastik serisini Paris’te düzenlenen Intermat 2012 fuarında tanıttı. Geliştirilen yeni lastik serisi; madenler, taş ocakları, inşaatlar, limanlar, geri dönüşüm endüstrisi ve diğer sanayi kollarında kullanılan iş makineleri için özel olarak tasarlanan 30’dan fazla radyal lastik çeşidini sunuyor.

 

Goodyear’dan iş makinelerindeki gelişime paralel yenilikçi teknoloji…

 

Lastik teknolojilerinin, işletme verimlilğini desteklemek  ve profesyonel ihtiyaçları karşılamak amacı ile yeniden geliştirilmesi gerekmektedir. Caterpillar, Volvo, Komatsu, Bell ve Liebherr gibi alanında dünyanın en büyük iş makinesi imalatçıları, üretkenliği geliştiren arttırılmış tork gücü ile birlikte daha güçlü makineler geliştirmektedir. Bu teknolojik gelişmelere karşılık olarak Goodyear, Paris’te gerçekleşen Intermat 2012 fuarında, daha güçlü makinelerin hız ve torklarına uyum sağlayabilecek yeterlilikte ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik geliştirdiği yeni lastik çeşitlerini tanıttı.

 

Goodyear İş makinası kullanımları için lastiklerin imalat ve dağıtımını 75 yılı aşkın süredir gerçekleştiriyor.  Goodyear’ın en son geliştirdiği Hi-Stability Teknolojisine sahip İş Makinası OTR lastikleri, stabiliteyi sağladığı gibi aynı zamanda yüzde 25 oranında yük kapasitesini de artırmaktadır. Bu özellikler sayesinde örnek vermek gerekirse, operatör tarafından 5 bar şişirilmiş lastik takılan yükleyici, 9 tonluk yük taşıyabilmekte, buna kıyasla Hi-Stability teknolojisine sahip Goodyear radyal lastiklerle donatılmış aynı taşıyıcıda, yük yüzde 25 oranında artarak 12 tona ulaşabilmektedir. Goodyear lastiklerinin sağladığı bu fark, 36 tonluk yükün dört yerine üç seferde taşınabilmesini sağlamaktadır. Bu sayede Goodyear’ın Hi-Stability özelliğine sahip lastikleri, ekonomik işletimsel maliyetleri nedeni ile üretkenliği ve verimliliği artırmaktadır.

 

Hi-Stability Teknolojisi, Goodyear OTR radyal lastiklerinin performansına, güçlendirilmiş  damak yapısı ve gövde yapısından kaynaklanan gelişmiş denge ve dayanıklılık da katmaktadır. En son teknoloji ile tasarlanmış lastik sırtı, gelişmiş yuvarlanma direnci ve çekiş gücüne yol açar. Etkin bir şekilde kendi kendini temizleyen ve sürtünmenin azalmasını sağlayan diğer yenilikçi özelliklerle birleştirilen Hi-Stability Teknolojisi’ne sahip Goodyear OTR lastikleri daha iyi güvenlik, konfor, dayanıklılık ve stabilite sunmaktadır.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑