Goodyear, Hi-Stability teknolojisi ile yük kapasitesini arttırıyor….

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Goodyear, 16-21 Nisan’da Paris’de düzenlenen “Intermat 2012 Fuarı”nda İş Makinası (OTR) müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak Hi-Stability teknolojisine sahip yeni geliştirdiği lastik serisini tanıttı..

110 yılı aşkın süredir dünyadaki en büyük lastik üreticilerinden biri olanGOODYEAR, kuruluşundan bu yana yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor. Goodyear, geliştirdiği Hi-Stability Teknolojisi ile Off-the-road (OTR- Yoldışı) uygulamalarında, yük kapasitesinde yüzde 25’e varan artış sağlayan lastik serisini Paris’te düzenlenen Intermat 2012 fuarında tanıttı. Geliştirilen yeni lastik serisi; madenler, taş ocakları, inşaatlar, limanlar, geri dönüşüm endüstrisi ve diğer sanayi kollarında kullanılan iş makineleri için özel olarak tasarlanan 30’dan fazla radyal lastik çeşidini sunuyor.

 

Goodyear’dan iş makinelerindeki gelişime paralel yenilikçi teknoloji…

 

Lastik teknolojilerinin, işletme verimlilğini desteklemek  ve profesyonel ihtiyaçları karşılamak amacı ile yeniden geliştirilmesi gerekmektedir. Caterpillar, Volvo, Komatsu, Bell ve Liebherr gibi alanında dünyanın en büyük iş makinesi imalatçıları, üretkenliği geliştiren arttırılmış tork gücü ile birlikte daha güçlü makineler geliştirmektedir. Bu teknolojik gelişmelere karşılık olarak Goodyear, Paris’te gerçekleşen Intermat 2012 fuarında, daha güçlü makinelerin hız ve torklarına uyum sağlayabilecek yeterlilikte ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik geliştirdiği yeni lastik çeşitlerini tanıttı.

 

Goodyear İş makinası kullanımları için lastiklerin imalat ve dağıtımını 75 yılı aşkın süredir gerçekleştiriyor.  Goodyear’ın en son geliştirdiği Hi-Stability Teknolojisine sahip İş Makinası OTR lastikleri, stabiliteyi sağladığı gibi aynı zamanda yüzde 25 oranında yük kapasitesini de artırmaktadır. Bu özellikler sayesinde örnek vermek gerekirse, operatör tarafından 5 bar şişirilmiş lastik takılan yükleyici, 9 tonluk yük taşıyabilmekte, buna kıyasla Hi-Stability teknolojisine sahip Goodyear radyal lastiklerle donatılmış aynı taşıyıcıda, yük yüzde 25 oranında artarak 12 tona ulaşabilmektedir. Goodyear lastiklerinin sağladığı bu fark, 36 tonluk yükün dört yerine üç seferde taşınabilmesini sağlamaktadır. Bu sayede Goodyear’ın Hi-Stability özelliğine sahip lastikleri, ekonomik işletimsel maliyetleri nedeni ile üretkenliği ve verimliliği artırmaktadır.

 

Hi-Stability Teknolojisi, Goodyear OTR radyal lastiklerinin performansına, güçlendirilmiş  damak yapısı ve gövde yapısından kaynaklanan gelişmiş denge ve dayanıklılık da katmaktadır. En son teknoloji ile tasarlanmış lastik sırtı, gelişmiş yuvarlanma direnci ve çekiş gücüne yol açar. Etkin bir şekilde kendi kendini temizleyen ve sürtünmenin azalmasını sağlayan diğer yenilikçi özelliklerle birleştirilen Hi-Stability Teknolojisi’ne sahip Goodyear OTR lastikleri daha iyi güvenlik, konfor, dayanıklılık ve stabilite sunmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir