Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden..."/> GOODYEAR, bir kez daha ABD'nin "En Saygın Otomotiv Şirketi" seçildi. - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Lastik no image

Published on Haziran 26th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

GOODYEAR, bir kez daha ABD’nin “En Saygın Otomotiv Şirketi” seçildi.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear, dünyanın en önemli ekonomi dergilerinden Forbes ve Reputation Institute(RI) tarafından yapılan değerlendirmede, bir kez daha Amerika’nın
“En Saygın Otomotiv Şirketi” seçildi.

Goodyear, Forbes Dergisi ve Reputation Institue (RI) tarafından yapılan değerlendirmede beş yıl üst üste ABD’nin “En Saygın Otomotiv Endüstrisi Şirketi” seçildi. Goodyear; Forbes Dergisi’nin dünyanın en büyük saygınlık araştırma şirketlerinden biri olan Reputation Institute(RI) ile 7 yıldır tekrarladığı kurumsal itibar anketinde, listede yer alan tek lastik üreticisi oldu.

Şirketin elde ettiği başarılı sonucu değerlendiren Goodyear Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Richard J. Kramer, “Bu araştırma, bizlere her gün yol gösteren Goodyear misyonunda dile getirilen hedeflere ve paylaşılan değerlere ilişkin tüketicilerin algısını yansıtmaktadır. Bu takdir ve onayın halka açık bir araştırmanın sonucu olması, bir başka deyişle bizim lastiklerimizi alan ve Goodyear’a güvenen tüketicilerin görüşleri doğrultusunda belirlenmiş olması, Goodyear için son derece anlamlıdır. Bu başarı; tüketicilerimize sunduğumuz üstün ürün ve hizmet kalitemizin yanısıra, tüketiciler nezdinde Goodyear Şirketi’nin sahip olduğu güçlü kurumsal itibarın da somut bir kanıtıdır” dedi.

10.000’den fazla tüketici seçti

Forbes Dergisi ve Reputation Institute(RI) tarafından düzenlenen araştırma, Reputation Institute’ün 2012’nin birinci çeyreğinde gerçekleştirdiği ABD Saygınlık Araştırması Tüketici Anketi’nin sonuçlarına dayalı olarak hazırlandı. Anket, 10.000’den fazla tüketicinin ülkenin en büyük 150 şirketine ilişkin genel güvenini, saygısını ve beğenisini ölçüyor. Sonuçlar; RI’nın 7 saygınlık boyutu olan: Ürün / hizmetler, yenilikçilik, iş alanı, vatandaşlık, yönetim, liderlik ve performans ölçümlemelerine göre belirleniyor.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑