Oto Lastik

Published on Ekim 9th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Fiat 500’ün yeni modellerinde lastik tercihi Goodyear

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Fiat, yeni Fiat 500 ve Fiat 500C için, orjinal ekipman olarak Goodyear EfficientGrip’i, yeni Fiat 500L Trekking için ise Goodyear Vector4Seasons lastiklerini tercih ediyor.

Bugüne kadar 100’den fazlaülkede 1.1 milyon adet satılan şık ve çok yönlü Fiat 500’ler, yeni modellerindeGoodyear lastikleriyle tüketicilerle buluşuyor. İkonik Fiat 500’ler, Goodyearlastikleriyle bundan böyle daha ekonomik ve güvenli sürüş sağlayacak. Fiat 500ve 500C’ler Goodyear’ın EfficientGrip ile donatılırken, Fiat 500L Trekking’ler Vector4Seasons lastiğiyle satışa sunuluyor.

Fiat 500 ve Fiat 500C için EfficientGrip

Goodyear EfficientGrip, daha düşük yuvarlanma direnci,daha yüksek kilometre performansı ve gelişmiş yakıt tasarrufu sağlama özelliğisayesinde, Fiat 500 ve Fiat 500C (Boyut: 195/45R16 84V) modelleri için tercihedildi. Gürültü azaltan lastik sırtı blok tasarımı,EfficientGrip ile sessiz ve rahat bir sürüşsağlarken benzersiz lastik sırtı yüzeyi ile palet düzeniyle ıslak zeminlerde vefren mesafesi açısından yüksek performans sergiliyor.

Goodyear EMEA Marka Direktörü Hugues Despres, “EfficientGrip, verimlilik odaklı olarak üretilmiştirve lastik değişimlerinde daha fazla kilometre performansı sergiler. Silikalastik sırtı ile donatılmış EfficientGrip, daha fazla klometre performansısergilerken yuvarlanma direncinin düşük olmasıyla yakıt masrafı ve CO2emisyonlarını da düşürür.” dedi. “Fiat 500 bir ikondur ve dünyadaki en şık kentaraçlarından biridir. Goodyear’ın sürücülere daha keyifli ve güçlü bir sürüşdeneyimi yaşatmak üzere bir kez daha seçilmesinden dolayı büyük gururduyuyoruz.”

Fiat 500L Trekking için Vector 4Seasons

Geneva Motor Show 2013’te prömiyere çıkan Fiat 500L Trekking,yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltıp sürüş tarzını gerçek zamandaizleyen ve daha fazla nasıl çevre dostu olunabileceğine dair ipuçları veren birsistem olan eco:Drive LIVE’a sahip ilk araç.

Yanağında dağ/kar tanesi sembolü bulunan Goodyear Vector4Seasons lastikleri 500L Trekking için tercih edildi. Tüm hava koşullarınauygun bileşenleri, basıncı eşit olarak dağıtan yassıltıcılar sayesindesürücüler, daha az yakıtla daha fazla yol giderken, ıslak yollarda daha iyikayma direnci gösterir, buz üzerinde daha kısa mesafede fren yapılabilmesini sağlar.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑