Oto Lastik

Published on Temmuz 6th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Continental, Değerini En İyi Karşılayan Marka Seçildi

Uluslararası otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve lastik üreticisi Continental, Almanya’nın önde gelen otomotiv dergilerinden ADAC’ın anketinde “Değerini En İyi Karşılayan Marka” ve “Testte En İyi Marka” seçildi

Continental, Alman Otomobil Kulübü dergisi ADAC’ın 4.000 okuyucusu arasında gerçekleştirdiği anket sonucunda “Değerini En İyi Karşılayan Marka” seçilirken genel değerlendirmede de en üst sıraya yerleşti.

ADAC dergisinin gerçekleştirdiği ve 23 farklı lastik markasının yer aldığı anket kapsamında Continental marka lastikler, katılımcıların satın alma yönelimlerinde en yüksek puanları aldı. Continental ayrıca marka farkındalığı ve marka potansiyeline yönelik sorularda da akla gelen ilk marka oldu. Continental’in bünyesindeki diğer iki marka olan Uniroyal ve Semperit de katılımcıların satın alma tercihleri arasında ilk üçte yer aldı.

Continental hakkında

Continental 2010 yılında 26 milyar Euro’luk bir ciro ile dünya çapında önde gelen otomotiv tedarikçilerindendir. Fren sistemleri, motor ve şasi sistemleri ve elemanları, aletle donatım, infotainment (bilgilendirmeli eğlence) çözümleri, araç elektroniği, lastik ve teknik elastomer ürünleri sunucusu olarak Continental daha fazla sürüş emniyeti ve küresel iklim korumaya önemli katkılarda bulunmaktadır. Bunun ötesinde Continental ağa bağlı otomotiv iletişiminde yetkin bir iş ortağıdır. Continental 46 ülkede yaklaşık 150.000 çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑