Oto Lastik

Published on Ocak 6th, 2015 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

BMW Otomobiline Kış Lastiği Alacaklara Yüzde 48 İndirim

Kış lastiği kullanılması için yolların karlı olması gerekmiyor. Sıcaklık 7 C’nin altına düştüğünde yaz lastiklerinin malzemesi sertleşiyor ve bu durum yol tutuşunun azalmasına neden oluyor. Ayrıca yaz lastikleri kış şartlarında kullanıldıklarında daha çabuk yıpranıyor ve ömürleri yaklaşık yüzde 40 oranında kısalıyor.

Kış lastikleri ise 7 C’nin altında kuru, ıslak veya buzlu yollarda çok daha kısa duruş mesafesi sağlayarak güvenliği arttırıyor. Kullandığınız jantların lastiklerinizle uyumlu olması ise  kışın getirdiği yol şartlarında güvenlik için ayrıca önem teşkil ediyor.

Kosifler Oto’nun Ocak ve Şubat aylarında geçerli olan Kış Jant & Lastik Karnavalı kapsamında BMW sahipleri, araçlarına uygun kış jant & lastik setine yüzde 48’e varan avantajlı fiyatlar ile sahip olabiliyor.

Kış Jant & Lastik Karnavalı’ndan faydalanabilecek otomobil modelleri:

1 Serisi – F20
2 Serisi – F22
2 Serisi – F45 Active Tourer
3 Serisi – Güncel gövde( F30 )
3 Serisi GT (F34)
4 Serisi – Coupe (F32), Cabrio (F33), Gran Coupe (F36)
5 Serisi – F10
5 Serisi GT – F07
6 Serisi – Cabrio (F12), Coupe (F13), Gran Coupe (F06)
7 Serisi – F01
X1 – E84
X3 – F25
X4 – F26
X5 – F15

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑