Goodyear’ın UltraGrip 8 satışları, Avrupa’da7 m..."/> Avrupa’nın lider kış lastiği Goodyear Ultragrip 8 - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Lastik

Published on Kasım 11th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Avrupa’nın lider kış lastiği Goodyear Ultragrip 8

Goodyear’ın UltraGrip 8 satışları, Avrupa’da7 milyon adede ulaştı.

Goodyear’ın UltraGrip 8 kış lastiği, 2011’de gerçekleşen lansmanındangünümüze kadar Avrupa’da 7 milyon satış adedine ulaştı. Yaklaşık 1 milyon 750bin aracın,
yılın en soğuk aylarında UltraGrip 8 kış lastiği kullandığını gösteren buveriyle Goodyear, Avrupa kış lastikleripazarında lider konumda bulunuyor.

Goodyear’ın,kış boyunca yaşanan zorlu mevsim koşullarında dahi güvenle ve keyifle sürüşfırsatı sunmak için özel olarak tasarladığı UltraGrip 8 lastiği bir satışrekoruna imza attı. Goodyear’ın UltraGrip 8 kış lastiği, 2011’deki lansmanındangünümüze kadar Avrupa’da 7 milyon satış adedine ulaştı. Yaklaşık 1 milyon 750 binaracın, yılın en soğuk aylarında UltraGrip 8 kış lastiği kullandığını gösterenbu veriyle Goodyear, Avrupa kış lastikleri pazarında lider konumda bulunuyor.

İlk defa1971 yılında piyasaya sürülen ve geliştirilerek 8. jenerasyonuna ulaşan UltraGripkış lastikler, bugüne kadar 60 milyon adet üretildi. Bu yüksek satış rakamınınyüzde 12’si, sadece UltraGrip 8 ürün modelinden oluşuyor.

GoodyearEMEA Marka Direktörü Hugues Despres,“UltraGrip 8’in başarısı, Goodyear’ın 30 yıl önce geliştirmeye başladığı kış lastiklerimirasına dayanmaktadır. Bugün UltraGrip 8 Avrupa’daki lider kışlastiklerimizden biridir. Bugün itibariyle üretilmiş ve takılmış olan 7 milyonlastikle
UltraGrip 8, şüphesiz müşterilerimizin zorlu kış koşullarında güvenle vekeyifle sürüş yapabilmeleri için özellikle tercih ettiği bir lastiktir. UltraGrip8 kış lastiğimizle yeni rekorlara imza atmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Kış lastiğikullanma zorunluluğu ile ilgili mevcut yasanın genişletilerek tüm araç gruplarıiçin geçerli olmasının trafik güvenliği açısından çok önemli olduğunuvurgulayan Goodyear Türkiye Tüketici Lastikleri Direktörü Ersin Özkan, “Avrupa’dangelen bu veri, hem Goodyear’ın kış lastiği pazarındaki gücünü hem de kışlastiği kullanımının her geçen gün daha da önem kazandığı ortaya koymuştur. Goodyearolarak sadece kar yağışı olduğunda değil, hava sıcaklığının +7 dereceninaltında düştüğü bölgelerde yol güvenliği için kış lastikleri kullanılmasınıönemle tavsiye ediyoruz” dedi.

Goodyear kış lastiğiyle aracınız, hediye yeleğinizle siz,kışın keyfini sürmeye hazırsınız!

Goodyear,yenilikçi ve üstün teknolojiye sahip güvenli lastikleri tüketicilere avantajlıkampanyalarla buluşturmaya devam ediyor. Kış boyunca yaşanacak zorlu mevsimkoşulları ile başa çıkmak için özel olarak tasarlanan kış lastikleri, kışmevsiminin yaklaşmaya başladığı bu günlerde tüketicilere yeni fırsatlarsunuyor.

Goodyear’ın kış kampanyası 1 Kasım –31 Aralık 2013 tarihleri arasında geçerli olacak. Kampanya dahilinde Goodyearbayilerinden 4 adet Goodyear kış lastiği alanlar yelek sahibi olacak. Ayrıca 1Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında Maximum Kart’a özel peşin fiyatına 12taksit ve 2 ay taksit erteleme fırsatı ile kış lastiklerini şimdi alantüketiciler, ödemeye 2014’te başlayacaklar.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑