Oto Lastik

Published on Eylül 23rd, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Audi ve Porsche’nin tercihi Pirelli

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden Audi ve Porsche, yeni modellerinde orijinal ekipman olarak Pirelli’yi tercih etti. Dünya tanıtımı Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen yeni Porsche 911 Carrera’da Pirelli P Zero orijinal ekipman olarak seçilirken, Cinturato P1’in yeni 21 inçlik özel üretim versiyonu Audi’nin elektrikli konsept otomobili Urban Concept’te ilk kez görücüye çıktı.

 

P Zero lastikleri ile yüksek performans lastiklerinde referans noktası haline gelen Pirelli, Cinturato ailesiyle de yeşil performans konusunda sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Porsche, dünya tanıtımını Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdiği yeni 911 Carrera modelinde Pirelli P Zero’yu orijinal ekipman olarak seçerken, Mart ayında lanse edilen Cinturato P1’in ön ve arka aksta farklı ölçülere sahip olan yeni 21 inçlik özel üretim versiyonu , Audi’nin elektrikli otomobil konsepti Urban Concept’in orijinal ekipman tercihi oldu.

 

P Zero ile yüksek performans

Pirelli’nin yüksek performans serisi P Zero, Porsche’nin öncelikli tercihi olmaya devam ediyor. Alman üreticinin Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanını gerçekleştirdiği yeni 911 Carrera’da ön aksta 245/35 ZR 20 ölçülü P Zero’lara yer verilirken, arka aksta ise 295/30 ZR 20 ölçüsünde P Zero’lar kullanılıyor. Yeni Porsche 911 Carrera için geliştirilen P Zero sadece yüksek performans sunmakla kalmıyor, aynı zamanda yüksek performanslı kullanımların başlıca sorunu olan yüksek ısı ve esneklik konusunda da etkin bir performans ortaya koyuyor.

 

Cinturato P1 Special Edition ile elektrikli otomobillere özel çözüm

Trendleri yakından takip eden Pirelli, Mart 2011’de tanıtımını gerçekleştirdiği Cinturato P1’i geliştirmeye devam ediyor. Audi’nin Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanını gerçekleştirdiği elektrikli otomobil konsepti Urban Concept’te orijinal ekipman olarak ilk kez görücüye çıkan Pirelli Cinturato P1 Special Edition önde 125/60 R 21 ve arkada 145/50 R 21 ölçülerine sahip. Cinturato P1 Special Edition, Pirelli’nin elektrikli otomobillere özel çözümler üretmeye devam edeceğinin en önemli göstergesi.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑