3 Ömürlü Michelin lastikleri ile ulaşım ve taşıma maliyetlerinde % 50 tasarruf

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dayanıklılığıyla bilinen Michelin ağır vasıta lastikleri, diş açma yöntemiyle yüzde 25, Recamic kaplama yöntemiyle de yüzde 80 oranında daha fazla kilometre ömrü sunuyor. Böylece bir lastiğin kullanım süresi iki katına yükselirken, kilometre başına birim maliyette önemli oranda kazanç elde ediliyor.

Lojistik firmalarının en büyük giderlerini yakıt harcamalarından sonra lastik masrafları oluşturuyor. Lastik ile ilgili harcamaların profesyonel bir şekilde yönetilmesi, kilometre başına birim maliyette önemli bir düşüş sağlıyor. Michelin lastikleri; kalitesi, performansı ve kaplanabilirlik özelliğiyle lastik kullanım süresini artırıyor ve masraflarda azalma sağlıyor. Michelin, “Üç Ömür”  uygulamasıyla lastiğin kilometre ömrünü ortalama iki kat artırıyor.

Lastiğin toplam ömründe yüzde 25 oranında artış

Michelin ağır vasıta lastiklerinde kullanılan 30 farklı kaliteli malzeme ve oksidasyona dayanıklı ortalama 2 km uzunluğundaki tel yapısı, Michelin karkasına en yüksek güvenilirliği ve uzun ömrü sağlıyor. 3 ömrün ilk aşamasında yeni lastik ilk kullanım ömrünü tamamlayıp,  diş derinliği 3-4 mm’ye indiğinde, Michelin’den eğitim almış yetkili teknisyenler tarafından, özel geliştirilmiş ekipmanlarla, diş açılarak yeni desen ortaya çıkarılıyor.

Diş açma, öncelikle sırtta su tahliyesini sağlayan kanalların genişlemesiyle yol tutuş güvenliğini artırıyor ve lastiğin ömrünü yaklaşık yüzde 25  oranında arttırarak kullanım maliyetlerini düşürüyor.

Daha az yakıt tüketimi

Diş derinliği oranı yeni lastiğe göre daha az olan diş açılmış lastik, düşük yuvarlanma direnci sayesinde yeni lastiğe göre de daha az yakıt tüketiyor. Ayrıca güçlü karkas yapısı Michelin ağır vasıta lastiklerine en yüksek kaplanabilme özelliğini sağlıyor. Karkas konusundaki teknolojik liderlik, Michelin’i kaplama konusunda da en önemli üreticilerden biri yapıyor. Toplam performans yönetiminin son aşaması olan Recamic kaplama, lastiğin ömrünü yüzde 80 oranında uzatıyor.

Recamic ile, taşımacılık şirketlerine özel avantajlar

Michelin’in köklü deneyimi ve uzmanlığıyla sunduğu kaplama çözümü “Recamic soğuk kaplama teknolojisi,” taşımacılık şirketleri için özel avantajlar sunuyor.

Hem tasarım hem de diş derinliği bakımından optimize edilmiş sırt  desenleri, araç hangi şartlarda kullanılırsa kullanılsın mükemmel sonuç sağlıyor. Bu performans, geliştirilmiş karbon karası ve yüksek oranda doğal kauçuk içeren Recamic kauçuk bileşenleri sayesinde gerçekleşiyor.

Michelin tarafından üretilen soğuk, hazır pişirilmiş sırt bantları; optimize edilmiş tasarımlarıyla eşsiz kullanım özelliği, üstün kavrama, çekiş ve düzgün aşınma sağlıyor. Kullanılan bileşenler; aşınma, hasar, ısınma ve sürtünmeye dayanıklılık dâhil, farklı performans özellikleri arasında en iyi performansı sunuyor.

“3 ömürle” çevreci çözümler…

Michelin, çevreye duyarlılık konusundaki uzmanlığıyla lastik imalat sürecinin her aşamasında ve işinin her alanında sürdürülebilir gelişmeye imkân sağlayıp, araştırmaya yönelik çalışmaları esas alıyor.

Çevreye karşı bu duyarlılık, kauçuğun toplanmasından kullanım ömrü sonunda geri kazanımına kadar her alanda kendini gösteriyor. Yeni bir lastiğe kıyasla yüzde 70 ila 80 daha az kauçuk kullanılmasını sağlayan 3 ömür uygulaması, doğal kaynakları korurken, lastik ömrünün uzaması ve kaplamanın geliştirilmesi ile geri kazanılması gereken hurda lastik sayısını da önemli ölçüde azaltıyor.

3 ömür uygulaması yapılan lastik, yeni lastiğe oranla yuvarlanma direncini azaltarak yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonunun azaltılmasına da yardımcı oluyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir