Opel’in Bursa arayışı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Almanya’nın Hessen eyaleti Başbakan Yardımcısı Jörg-Uwe Hahn, otomotiv üreticisi Opel’in yöneticilerini kastederek, “Bana ekonomik ilişkinin çok boyutlu olduğunu, imkanları araştıracaklarını, ileriye dönük çalışmalar içinde olabileceklerini söylediler” dedi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, kentte bulunan Başbakan Yardımcısı ve beraberindeki heyet onuruna ‘Tavacı Recep Usta’da akşam yemeği verdi. Yemeğe Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Celal Sönmez’in yanı sıra iş dünyası temsilcileri ve bürokratlar katıldı.

Hessen Eyaleti Başbakan Yardımcısı Jörg-Uwe Hahn burada yaptığı konuşmada, Bursa’ya gelmeden önce Hessen’deki Opel yetkilileri ile görüştüğünü söyledi. Yetkililere Bursa’da yatırım imkanlarını sorduğunu kaydeden Hahn, “Bana ekonomik ilişkinin çok boyutlu olduğunu, Bursa’da yatırım yapacak imkanları araştıracaklarını söylediler. Bunun da ilerleyen dönemde gerçekleşeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Vali Harput da iki merkez arasında 1,5 yıldır oluşturulan kardeşlik ilişkilerinin devam ettiğini kaydederek, “Bize Brüksel’de ofis tahsis ettiler. Biz de onlara her türlü bilgi, iletişim ve danışmanlık hizmeti için ofis tahsis ediyoruz. İş adamlarımızın çalışmalarının yanı sıra üniversite düzeyinde de çok önemli ilişkilerimiz var. Ortak fuarlar, güvenlik ve trafik hizmetleri gibi alanlarda çalışma programlarımız var” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA, Haber7.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir