Oto Haber

Published on Eylül 8th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Opel’in Bursa arayışı

Almanya’nın Hessen eyaleti Başbakan Yardımcısı Jörg-Uwe Hahn, otomotiv üreticisi Opel’in yöneticilerini kastederek, “Bana ekonomik ilişkinin çok boyutlu olduğunu, imkanları araştıracaklarını, ileriye dönük çalışmalar içinde olabileceklerini söylediler” dedi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, kentte bulunan Başbakan Yardımcısı ve beraberindeki heyet onuruna ‘Tavacı Recep Usta’da akşam yemeği verdi. Yemeğe Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Celal Sönmez’in yanı sıra iş dünyası temsilcileri ve bürokratlar katıldı.

Hessen Eyaleti Başbakan Yardımcısı Jörg-Uwe Hahn burada yaptığı konuşmada, Bursa’ya gelmeden önce Hessen’deki Opel yetkilileri ile görüştüğünü söyledi. Yetkililere Bursa’da yatırım imkanlarını sorduğunu kaydeden Hahn, “Bana ekonomik ilişkinin çok boyutlu olduğunu, Bursa’da yatırım yapacak imkanları araştıracaklarını söylediler. Bunun da ilerleyen dönemde gerçekleşeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Vali Harput da iki merkez arasında 1,5 yıldır oluşturulan kardeşlik ilişkilerinin devam ettiğini kaydederek, “Bize Brüksel’de ofis tahsis ettiler. Biz de onlara her türlü bilgi, iletişim ve danışmanlık hizmeti için ofis tahsis ediyoruz. İş adamlarımızın çalışmalarının yanı sıra üniversite düzeyinde de çok önemli ilişkilerimiz var. Ortak fuarlar, güvenlik ve trafik hizmetleri gibi alanlarda çalışma programlarımız var” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA, Haber7.

 

Tags:Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑