Kei Kubota Nissan Otomotiv A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü o..."/> Nissan’ın Yeni Genel Müdürü Kei Kubota - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber

Published on Mayıs 7th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Nissan’ın Yeni Genel Müdürü Kei Kubota

Kei Kubota Nissan Otomotiv A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü oldu. Kariyerine 1999 yılında Ticaret ve Dağıtım kanallarından sorumlu Afrika Bölge Direktörü olarak başladığı Sumitomo Corporation’da 2004 yılında Hyundai ve Mitsubishi’nin İsveç distribütörlüklerinde ve Sumitomo Corporation’ın İsveç’teki Otomotiv finans firmasında Başkan Yardımcılığı ve Direktörlük görevlerini yürüttü.

2009 yılında Sumitomo Corporation’ın Avrupa Pazarı Otomotiv Bölümü Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

1 Mayıs 2013 tarihi itibariyle Türkiye’de 20 senedir faaliyet gösteren Nissan Otomotiv A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak yeni görevine başladı.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑