Oto Haber

Published on Eylül 20th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Nissan TeRRa Konsept Paris Motor Show’da

Nissan TeRRa Konsept ile mükemmel tasarım ve yenilikçiliğin sınırlarını çiziyor. Juke Nismo’dan, Pivo 3’e, Micra Elle’den 370Z ye uzanan ürün gamı Paris Motor Show’da yer alacak.

Nissan Paris Motor Show’da teknoloji ve yenilikçi tasarımını koyu çizgilerle sunacak olan Nissan detaylı ve başarılı ürün gamı ile markanın gelecekte var olacağı yerin ipuçlarını vermeyi hedefliyor.

Nissan’ın yenilikçilik ve yeni yeknolojileri hayata geçirme stratejisi ve bu konudaki kararlılığı müşterileri cezbedici bir özelliği olarak ön plana çıkıyor. 2011 yılında elde edilen ve 2010 yılının %25 üzerindeki başarılı satış performansı sonrasında Nissan 2012 yılında da başarılarına devam edecek gibi görünüyor.

Avrupa’da pazarın zorlu koşullarına rağmen Nissan’ın ürün çeşitliliği ve mevcut modellerin ortaya koyduğu başarı ile Nissan sürekli bir büyüme gerçekleştirildi. Temmuz ayı rakamlarına bakıldığında bir önceki yıla kıyasla %5 lik bir satış artışı yaşanırken İngiltere, İspanya ve Rusya’da büyük yatırımlara devam edildi.

TeRRa Konsept

TeRRa Konspet, dünyada ilk kez Paris’te sergileniyor olacak. 0 emisyon TeRRa modeli 4 kişilik oturma kapasitesi ve göz alıcı tasarımı ile Nissan standının merkezinde yer alacak. Hidrojen yakıt hücreli TeRRa aynı zamanda 4×4 kapasitesi ile 0 emisyon araçların sadece şehir ortamlarında değil aynı zamanda zorlu arazi şartlarında da var olacağının bir kanıtı. 0 emisyon alanında Nissan Leaf ile hali hazırda lider olan Nissan, TeRRa ile tasarım, yenilikçilik ve mühendisliği bir adım öteye taşıdı.

TeRRa’da şaft yükseltisi olmadığı için, 4 yolcuda rahat oturma poziyonu sayesinde kolay bir biçimde aracın dışını görebiliyor. Bunlara ek olarak TeRRa’da yeni yüzeysel materyaller, sürücü bölümündeki ekran ve enformasyon sistemlerinde uygulanan çıkarılabilir ve taşınabilir teknoloji ile tasarım ve yenilikçiliğe farklı bir boyut getiriyor.

Nissan Standında güçlü Juke Nismo, Londra merkezli dünyanın en büyük klüplerinden Ministry of Sound işbirlikteliği ile tasarlanan Juke Ministry of Sound, Qashqai’nin yenilikçi ve kullanıcı dostu 360 derece çevre görüş teknolojisine sahip, Cross Over segmentine sıradışı bir yenilik getiren Qashqai modeli, Yeni ve kullanıcı dostu teknolojilerle bezenmiş 0 emisyon konsept Pivo 3, Stil ve tarzın teknoloji ile bütünleştiği Micra Elle, performans, heyecan kriterlerinde Nissan Spor Otomobil mirasının temsilcisi yenilenen 370Z Coupe ve Roadster Nissan standında yerini alıyor.

Son olarak Nissan standının kendisi ziyaretçilere farklı bir yenilik sunuyor. Standın yeni tasarımı, ziyaretçileri stand ile bütünleşen, stand içine yönlendiren bir atmosfere itiyor. Müşterilerle daha çok iletişime geçecek “interaktif ekranlar” sayesinde katılımcılar Nissan dünyası ile etkileşim içine girecekler.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑