Oto Haber

Published on Kasım 22nd, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Nissan 35’inci bayisini Malatya’da açtı

 

Nissan, bayi ağını genişletmeye devam ediyor. Nissan’ın büyüyen bayi ağına dahil olan Yiğitvar Otomotiv Malatya’da hizmete başladı

Nissan Türkiye, Malatya’daki ilk bayisini açtı. Malatya’da Nissan’ın 35’inci bayisi olarak hizmete giren Yiğitvar Otomotiv, Turgut Özal Mahallesi, Yeni Adıyaman yolu üzerinde 1800 metrekarelik alanda uzman personeli ile hizmet verecek.

Bayi açılışında konuşan Nissan Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, Yiğitvar Otomotiv’in her türlü satış, servis ve yedek parça hizmetlerini sunacağını belirterek ‘Nissan Türkiye olarak müşterilerimize yüksek kaliteli ürünler ve bu ürünlerden aldıkları keyifi daha da uzun soluklu kılacak satış sonrası hizmetler vermekten büyük mutluluk duyuyoruz’ dedi.  Sancaktaroğlu ayrıca ‘Bizim iş modelimiz; bayilerimizle birlikte büyüyerek Türk ekonomisi için iş hacmi ve istihdam değeri oluşturup markamıza büyüme değeri yaratmak üzerine kurulu. Bu büyümenin en güçlü eksenini de Anadolu’nun hızla gelişen ve ülkemizin ekonomik performansına güçlü katkı veren şehirlerimiz oluşturuyor. Bu nedenle Malatya’nın bizler için önemi bu açıdan çok büyük’ diye şeklinde konuştu.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑