Oto Haber

Published on Ekim 24th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Müşteriye doğru yol tarifi!

Müşteriler doğru yolu “Yellow Yol Tarifi”yle buluyor

Yellow Yol Tarifi’ni kullanan firmalar, müşterileri için coğrafi konumlandırması en doğru şekilde yapılmış, ayrıntılı mekan bilgileri eklenmiş lokasyonları harita üzerinde gösterebiliyorlar. Böylece diğer şubeleri ya da iş alanını tamamlayan servis veya firmalara müşterilerini kolaylıkla yönlendirerek hizmet bütünlüğü sağlayabiliyorlar.

Yellow Medya tarafından kullanıma sunulan Yellow Yol Tarifi ürününün sunduğu imkânlar sayesinde firmalar artık müşterilerine şirketin bulunduğu yerden, kendi seçtikleri ve haritada işaretledikleri diğer önemli lokasyonlara nasıl ulaşılabileceklerini gösterebiliyorlar.

Harita üzerinde, firmanın bulunduğu yer başlangıç noktası kabul edilerek, seçilen 5 lokasyon haritada işaretleniyor. Bu işaretlenen yerler favori mekanlar, diğer şubeler, turistik tesisler, firmanın iş alanını tamamlayan diğer servis veya şirketler olabiliyor. Bu lokasyonları tanımlayacak fotoğraflar da haritanın altına ekleniyor. Müşteriler ziyaret etmek istediği lokasyonun fotoğrafına tıklayarak o mekan ile ilgili bilgi ve yol tarifini kolaylıkla alabiliyor. Haritada, firmadan seçilen adrese giden yol tarifi ve detaylı bir anlatım da yazılı olarak gösteriliyor, hatta yazıcıdan çıktı olarak alınabiliyor.

Firmaya ait iletişim bilgilerinin harita üzerinde firma logosuyla birlikte gösterilmesini sağlayan Yellow Yol Tarifi, harita ve uydu gösterim seçenekleri, Türkçe ve İngilizce dil desteği, detaylı yol tarifi gösterimi ve alternatif güzergah belirleme olanağıyla pratik kullanım imkanı sunuyor. Yellow Yol Tarifi kullanıcıları opsiyonel olarak istedikleri takdirde 5 lokasyondan fazlasının gösterilmesini sağlayabiliyorlar.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑