Oto Haber

Published on Nisan 29th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Moskova Tuning Show 2012 fuarından bir kesit…

Rusya’nın başkenti Moskova’da faaliyete başlayan Moskova Tuning Show 2012 fuarı, renkli görüntülere sahne oldu.

Moskova’daki Crocus Expo Fuar Merkezi’nde 28-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenmekte olan Tuning Show fuarı, modifiye tutkunu Rusların akınına uğradı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda yüksek performanslı modifiye arabaları göz doyurdu.

“Lüks araba çiftliği” olarak bilinen Moskova’da modifiye arabaların sayı ve kalitesinde yaşanan yükseliş, Tuning Show fuarında bir daha kendini gösterdi. Tuningin yanı sıra oto müzik, görüntü sistemleri, yağ ve oto bakım firmalarının da yoğun ilgi gösterdiği fuar, çok sayıda lisans-distribütör anlaşmalarının da yapılmasına fırsat sağladı.

İHA’ya açıklamada bulunan Dimitriy Galanin isimli katılımcı, “Ben kendi otomobilimle sıradan bir otomobili tuning sayesinde nasıl çekici hale gelebileceğini göstermeye çalıştım.

Bunun için aerografi, koltukların özel siparişle yenilenmesi, motorun yeniden yapılandırılması ve tekerlere özel disk yerleştirme gibi yöntemlere başvurdum. Böyle basit yöntemlerle herkes kendi otomobilini dikkat çekici hale getirebilir. Ve böyle bir otomobil tabii ki şehir trafiğindeki sıkıcı manzarayı da renklendirmiş oluyor” şeklinde konuştu.

İHA, haber7

 

 

Tags:Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑