Oto Haber

Published on Temmuz 18th, 2014 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

1

Modifiye Onaylanır Mı? Konusu Masaya Yatırılacak!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Modifiye onaylanır mı? konusunun masaya yatırılacağı ve katılımcılar arasında sektörün güçlü isimleri ile konuyu tartışmak ve beyin fırtınası yapmak üzere tarafların biraraya geleceği toplantı MMO İstanbul Şubesinde 19 Temmuz 2014 Saat 10.00-12.00 arasında yapılacaktır.  Katılımcılar arasında sektörün ve konunun güçlü isimlerinden Makine Yüksek Mühendisi Sayın Alpay LÖK’de bulunmaktadır.

 

Toplantının amacı: EGM’nin son genelgesi ile modifiye (tadil) edilmiş otomobillere ceza yağıyor. Modifiye yasaklandı mı? Modifiye onaylanır mı? Modifiye kaça onaylanır? Konuyu tartışmak ve beyin fırtınası yapmak üzere tarafların biraraya gelmesi için düzenlenmiş bir toplantıdır. Modifiye yapan veya modifiye kitleri satan kuruluşlar, modifiyeli araç kullananlar, modifiyeli araçların muayene/test/onay/projelendirme/denetim sürecinde olan kuruluşlar veya çalışanları katılabilir.

Toplantı yeri: Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi / 4.Kat / Büyük Salon

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑