Oto Haber

Published on Kasım 11th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

MINI Coupé geliyor!..

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

MINI’nin yeni modeli MINI Coupé geliyor. Süper kompakt spor otomobil kavramına damgasını vuran MINI Coupé, son dönemin en heyecan verici otomobillerden birisi olmaya aday.

Borusan Otomotiv, MINI Coupé’nin maceracı ruhuna yakışır bir davet veriyor ve bu davetteMISSHAPES sahne alıyor. New York’un en önemli DJ gruplarından biri olan Misshapes’in DJ’lik dışında ilgi alanları arasında özel partiler, bir döneme ışık tutan parti fotoğrafları siteleri, stil ve müzik için başucu kitabı olan yayınları var. Geordon Nicol ve Chanel’in marka elçilerinden Leigh Lezark’ın başını çektiği, tüm dünyada özel parti denince ilk akla gelenlerden birisi olan grup MINI’nin macera ve eğlence dolu dünyasını yansıtan müzikleriyle sahnede olacaklar. Carlo Bernardini’nin MINI Coupé’ye özel tasarladığı yiyeceklerin servis edileceği MINI Coupé davetinde, ülkemizin bir numaralı grafiti sanatçısı Turbo, MINI Coupé’yi sanatıyla duvarlara yansıtacak.

MINI Coupé hem teknolojiyi hem de kalpleri fethediyor.

Özgün tasarımı ile markanın alışılageldik kalıplarından çıkan Coupé asi ve çekici karakterini ilk bakışta yansıtıyor. Kısacası hayata bakışımızı değiştirecek olan MINI Coupé’nin karakterine uygun bir tarzda Hasköy Yün Fabrikası’nda gerçekleşecek olan lansman daveti ise uzun süre konuşulacak.

MINI Coupé: İki kat Go-kart hissi.

MINI Coupé, sportif genleri ile ve maksimum sürüş keyfine ayarlanmış bir sürüş dinamiği sunuyor. MINI, güncel model yelpazesindeki ilk iki kişilik otomobiliyle sadece markanın başarılı yarışçı tarihini değil, kompakt spor otomobilleri kategorisini de tekrar hayata döndürüyor. MINI’nin sportif karakterini ileri teknoloji araç konseptine başarılı bir şekilde aktaran MINI Coupé, küçük otomobiller segmentinde şimdiye kadar erişilmemiş çevikliği, eşsiz gövde ve iç mekan konsepti, tasarımı,  donanımı ile kendi türünün ilk premium otomobili.
Daha fazlası için yeri olan iki kişilik otomobil.

Kompakt bir spor otomobilin sade karakteristiği, MINI Coupé’de açılan tavandaki eliptik girintiler ile belirginleştiriliyor. Standart spor koltuklar, sportif viraj sürüşlerinde olağanüstü yan destek sağlıyor. Yukarı doğru geniş açılı bagaj kapağı ve bagajdan araç içine yükleme açıklığı olan 280 litrelik bagajı ile MINI Coupé olağanüstü çok yönlülük sergiler. Şimdiye kadar hiçbir MINI iki kişilik keyifli yolculuklar için bu kadar saklama alanı sunmamıştı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑