Oto Haber

Published on Mayıs 31st, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Mercedes A Klasse, Hava Yastığı Hatasından Geri Çağrıldı

Stuttgart merkezli ünlü otomobil üreticisi Daimler AG, hava yastığında (Airbag) tespit edilen bir hatadan dolayı Mercedes A Klasse araçlarını geri çağırdı.

Stuttgart merkezli ünlü otomobil üreticisi Daimler AG, hava yastığında (Airbag) tespit edilen bir hatadan dolayı Mercedes A Klasse araçlarını geri çağırdı. 2012 yılının haziran ile aralık ayları arasında üretilen tüm araçlar bakıma alınacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Daimler AG sözcüsü, söz konusu araçların ön yolcu hava yastığının bir kaza sırasında öngörüldüğü şekilde açılmadığının tespit edildiğini, bu nedenle bu zaman diliminde üretilmiş tüm Mercedes A-Klasse modelleri kullanıcılarının servislere başvurması gerektiğini belirtti.

Daimler AG’nin Mercedes A Klasse modeli kompakt araç sınıfında pazarda oldukça iyi bir yer edindi. Araç 2012 yılı sonuna doğru yenilenen modeli ile pazarda boy gösterdi.

Kaynak: Cihan

 

 

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑