Oto Haber

Published on Şubat 22nd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Medya Takip Merkezi’ne yeni atama…

Türkiye’nin deneyimli gazete-TV habercilerinden Tanyel Yılmaz, uzun süredir başarılı çalışmalara imza attığı PR sektöründen, Medya Takip Merkezi’ne (MTM) transfer oldu.

MTM’nin Kurumsal İlişkiler ve İş İletişimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak olan Yılmaz, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Ekonomi Gazetecileri Derneği, İnternet Medyası Derneği, Mülkiyeliler Birliği ve AKUT üyesi.

Bursa Erkek Lisesi’nin ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Tanyel Yılmaz, öğrencilik yıllarında başladığı gazetecilik mesleğinde pek çok ilke imza attı.

Televizyonculuğa Türkiye’nin ilk özel tv kanalı olan İnterstar haber merkezinde başlayan Yılmaz, daha sonra Kanal D, CNNTürk gibi kanalların da kuruluşlarında görev aldı.

2003 yılından bu yana PR sektöründe başarılı projelere imza atan Yılmaz; Greenactive’te Başkan Yardımcılığı, MESE iletişim Danışmanlığı’nda Medya Direktörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

Tanyel Yılmaz, aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi’nde de “İtibar Yönetimi ve Sponsorluk Yönetimi” dersleri veriyor. Dağcılık sporuyla ilgilenen ve Yılın Sporcusu (1988) ödülü sahibi olan Yılmaz evli ve iki çocuk sahibi.

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑