Kuzey Amerika Subaru’yu Seviyor - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber

Published on Ocak 9th, 2014 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Kuzey Amerika Subaru’yu Seviyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Subaru 2013 yılında ABD ve Kanada’da aldığı ödülleri, satış rekorlarıyla destekliyor. 2013 yılında gerçekleşen 424 bin 683 adetlik satış rakamı ile Subaru, ABD’de beş yıl üst üste satışlarını rekorlar kırarak artıran tek otomobil firması oldu. Subaru Kanada’da 2013 yılını 36 bin 760 adet araç satış ile tamamladı ve satışlarını bir önceki yıla göre %18.7 oranında artırarak yine bir rekora imza attı.

Amerika Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS)’nün Subaru XV’yi “Yılın En Güvenli Aracı” seçmesi ve ABD MOTOR TREND dergisinin yeni Forester’ı 2014 Sport/Utility of the Year (SUV) olarak ilan etmesinin ardından Subaru ABD’deki başarılarına bir de satış rekoru ekledi. 2012 yılında toplam 336 Bin 441 adet araç satışı gerçekleştiren Subaru 2013 yılında %26,2’lik bir artış ile yılı 424 Bin 683 adet satış ile kapattı. Bu sonuçla Subaru ABD’de son 5 yılda üst üste kendi rekorunu kırarak artıran tek otomobil firması oldu. Subaru 2013 yılında ABD dışında Kanada ve Avusturalya’da da tüm zamanların en yüksek satış rakamlarını elde etti. 2012 yılında %28,3’lük rekor satış artışı yakalayan Subaru Kanada, 2013 yılını da %18.7 oranında artış ile sürdürerek 36 bin 760 adetlik rekor ile tamamladı.

Subaru’nun başarısının nedeni ise özellikle BRZ, XV ve Forester modellerinin Kuzey Amerirka’da büyük beğeni kazanması ve tercih edilmesi olarak gösteriliyor. 2013 yılı başında piyasaya sunulan yeni Forester, akıllı bir tasarım, özenli bir mühendislik ve her türlü yolda performanstan ödün vermeyerek yaşatılan sürüş zevki ile öne çıkıyor. Forester’ın yanı sıra kompakt boyutları ile dikkat çeken XV, CVT şanzımanın pratikliği, uygun maliyeti ve verimliliği ile Amerikalı tüketicilerin dikkatini çekiyor. Subaru BRZ ise saf sürüş keyfi ve arkadan itişin sportif hislerini bir araya getiren özel bir model. 200 beygirlik gücünü turbo olmaksızın yola kesintisiz aktarabilen BRZ, merkez ağırlığının rekor seviyede aşağıda olması ile benzersiz bir keyif vaat ediyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑