Oto Haber

Published on Mayıs 17th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Katar’lı Mannai Grup Türkiye’ye Chevrolet ile Girdi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

General Motors Uluslararası Operasyonlar Başkanı İstanbul’da showroom ve servis tesisi açtı

Chevrolet Global’in Acıbadem’deki yeni showroom ve servis tesisi, GM Uluslararası Operasyonlar Başkanı Timothy E. Lee ve Chevrolet Avrupa Başkanı Susan Docherty tarafından açıldı.

Katar’da General Motors’un lider distribütörü konumundaki Mannai Otomotiv Grubu, 60 yıllık müşteri memnuniyeti tecrübesini Türkiye’deki Chevrolet müşterilerine, Chevrolet’nin İstanbul’daki en son bayisi olan iştiraki Global ile sunacak.
Chevrolet Global’in Acıbadem’deki yeni showroom ve servis tesisi açılışında, Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca, GM Ortadoğu Operasyonları Başkanı ve Genel Müdürü John Stadwick, Mannai Corporation QSC Murahhas Azası Khalid Mannai, Mannai Corporation QSC Grubu CEO’su Alekh Grewal ve Mannai Otomotiv Grubu Genel Müdürü Mohamed Helmy hazır bulundular.
Açılışta bir konuşma yapan Mannai Otomotiv Grubu Genel Müdürü Mohamed Helmy; GM’in satış ve satış sonrasında müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlayanlara verdiği Uluslararası Operasyonlar Bayi Ödülü’nü bu yıl da aldıklarına değinerek; “Deneyimimizi ve GM ile olan güçlü birlikteliğimizi İstanbul’daki Chevrolet müşterileri ile paylaşacağımız için çok heyecanlıyız. Ana merkezimizin olduğu Katar’da sürekli bir şekilde büyürken, genişleme fikri gündeme geldiğinde Türkiye’nin mükemmel fırsatlar sunduğunu gördük. Türkiye’deki yatırımımız GTC Global, Chevrolet’nin mükemmel araçlarını Türkiye’deki tüm müşterilerine grubumuzun uzmanlığı ile yerel ihtiyaç ve gereksinimlerini bir anlayış altında birleştirerek hizmet sunacaktır. Bunu başarmak için, Türkiye’deki operasyonumuzu Erhan Çağlı’ya emanet ettik. Onun uzmanlık ve özverisi ile müşterilerimize değer sağlayacak ve kabul görecek yüksek standartları benimseyeceğiz” şeklinde konuştu.
Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca Chevrolet Türkiye’nin 2011 yılını dikkate değer bir büyüme ile kapattığını belirterek “Chevrolet’in Avrupa organizasyonunda en hızlı büyüyen pazar olduk. 2012 yılında Türkiye’deki konumumuzu güçlendirme yönünde çalışmalarımızı devam ettirdik. Chevrolet Global’in ailemize katılmasından dolayı büyük memnuniyet duyuyor ve 61 farklı noktada müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi.

Chevrolet Hakkında
Chevrolet 130’dan fazla ülkede yaklaşık 4 milyon yıllık araç satışıyla General Motors’un en büyük küresel markasıdır. Satışları bakımından küresel çapta en büyük dördüncü otomobil markası olup aynı zamanda dünyadaki en hızlı büyüyen markalardan biridir. Chevrolet otomobilleri tutkuyu, cesur tasarımı ve kullanışlılığı birleştirir. Harcanan paranın karşılığını büyük ölçüde verir. Chevrolet markası 2005 yılında Avrupa’da yeniden piyasaya sürülmesinin ardından 2008 yılında satışlarını 500.000’in üzerine çıkararak iki kattan fazla arttırdı. Chevrolet 2010 yılında 477.194 adet otomobil satışıyla Avrupa’daki pazar payını yüzde 2,5’e yükseltti. Chevrolet Avrupa’da 2.700’den fazla bayi ve servis noktasından oluşan bir ağa sahiptir. Chevrolet ürün yelpazesi Spark şehir otomobilini, küçük Aveo’yu, kompakt dört kapılı Cruze’yi, Captiva SUV’u ve efsanevi Corvette spor otomobillerini kapsar. Chevrolet 2011 yılında piyasaya yedi yeni otomobil sürüyor: tamamen yeni Orlando aile vanı, yeni Captiva SUV, Corvette Grand Sport Coupé, tamamen yeni beş kapılı ve dört kapılı Aveo, beş kapılı Cruze, Camaro coupé ve kabriole ve ödüllü uzun menzilli Volt elektrikli otomobil. Chevrolet’nin Avrupa’daki en büyük pazarları Rusya, İtalya, Almanya, İspanya, Fransa ve Türkiye’dir. 1911 yılında İsviçre göçmeni Louis Chevrolet tarafından ABD’de kurulan Chevrolet markası 2011 yılında yüzüncü yıldönümünü kutluyor

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑