Oto Haber

Published on Ağustos 17th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Karşınızda Proton’un Yeni Hatchback’ı “Suprima”

Proton ‘SUPRIMA’ ismini verdiği yeni C segmenti hatchback modelinin lansmanını 17 Ağustos 2013 tarihinde Kuala Lumpur, Malezya’ da yapıyor. Büyük bir medya açılışı ile başlayacak lansmanın pek çok üst düzey devlet adamlarından oluşan VIP konuğu olacak. Açılış konuşması Proton Holdings Shd. Bhd. Group Managing Director ü Dato’ Haji Mohamed Khamil Jamil tarafından yapılacak lansmanda yeni Suprima modeli davetlilere test sürüşü ile devam edecek programı ile tanıtılacak. Burada üstün Lotus Ride & Handling ruhunu tüm kullanıcıların hissetmesi ve bizzat yaşaması hedefleniyor. Proton Suprima lansmanı medya kanalları haricinde You Tube üzerinden de canlı olarak yayınlanacak.

Yeni Proton Suprima global pazarlarda önce Asya pazarlarından başlayarak Orta Doğu, Avrupa ve Türkiye pazarlarında lanse edilecek. Avrupa ve Türkiye pazarları için şuan kesin olmamakla beraber 2014 yılı ilk çeyreği içerisinde ön görülüyor.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑