SUV segmentinin lideri Nissan Qashqai yılsonu sürprizi ile daha da çeki..."/> SUV segmentinin lideri Nissan Qashqai yılsonu sürprizi ile daha da çekici - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Kampanyalar

Published on Aralık 13th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

SUV segmentinin lideri Nissan Qashqai yılsonu sürprizi ile daha da çekici

SUV segmentinin lideri Nissan Qashqai yılsonu sürprizi ile daha da çekici

 

3 yıldır üst üste SUV segmentinde lider olan Nissan Qashqai’ye sahip olmak isteyenler için yılsonu kampanyası başladı. Nissan, Qashqai için başlattığı kampanya kapsamında 13 bin TL’lik kredi için 13 ay boyunca yüzde 0 faiz fırsatı sunuyor

3 yıldır üst üste SUV segmentininlideri olan Nissan Qashqai için yılsonu kampanyası başladı. Nissan tarafından başlatılan Aralık ayı kampanyası kapsamında Qashqai için 13 bin TL’lik kredi kullananlara 13 ay boyunca yüzde 0 faiz imkânı sunulurken, Qashqai 50 bin 334 TL’ den başlayan fiyatlarla satılıyor.
Nissan Qashqai’nin sürücüyü saran kokpit yapısı, gösterge tablosu ve kumanda birimlerinin canlı ışıklarıyla renkleniyor. Ergonomik tasarım anlayışı sürücüye kolaylık sağlıyor. Derinlik unsuruyla tasarlanmış gösterge tablosu sayesinde spor otomobil kullanım hissi veren Qashqai’nin yüksek kaliteli malzemeden seçilmiş siyah renkli kokpit ve yumuşak dokunuşlu kumanda düğmeleri şıklık ve pratikliği bir arada sunuyor.
Üstün teknolojik özelliklerle desteklenmiş sekizinci jenerasyon elektronik denge programı ESP ile donatılan Nissan Qashqai daha güvenli ve dengeli bir sürüş deneyimi yaşatıyor.
Nissan Qashqai’nin öne çıkan tasarım detayları arasında koyu renkli panoramik cam tavanı dikkat çekiyor. Bu özellik ile sürücüler şehrin keyfini sürüş esnasında da çıkarabiliyor. Nissan Connect Multi Medya ve Navigasyon paketinde yer alan rehber çizgili, renkli geri görüntü kamerası ise dikkat çeken diğer bir detay. Bu özellik sayesinde park alanlarındaki geri manevralarda yaşanan kör nokta problemi ortadan kalkıyor. Park sırasında aracın arka kısmının bir engele çarpmasını engellemeye yardımcı olan bu sistem sürücülere yardım sağlıyor.
Alüminyum yapısı ile hafifletilmiş 1.6 litre benzinli motoruyla 117HP güç üreten Nissan Qashqai,  110HP güç ve 240 Nm tork üreten 1.5 litre dizel 6 ileri düz vitesli motoruyla da yakıt ekonomisi ve  performansı bir arada sunuyor. 2.0 litre dizel motorlu Nissan Qashqai ise All Mode 4×4 sistemiyle donatılmış ve istenildiğinde 6 ileri manuel modla da kullanılabilen otomatik vitese de sahip. Bu versiyon 320Nm tork değeri ve 150HP’lik güç üretiyor.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑