Kampanyalar

Published on Nisan 5th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Şirket Filoları Mobilizm ile Artık Daha Akıllı!

Son yıllarda çok popülerleşen filo kiralama sektörüne destek geldi. Araç paylaşım sistemini Türkiye’ye getiren ve tanıtan Mobilizm normalde otomobil ihtiyaçlarını filo kiralama yöntemi ile halletmeye çalışan büyük-küçük birçok firmaya filolarını çok daha esnek ve ekonomik kullanma imkânı sunuyor.

Firmalar birçok çalışanına filo aracı tahsis etse de, her firmanın gerektiğinde kullanmak amacıyla bulundurduğu havuz araçları var. Ama bazen havuz araçları da yetmiyor ve hiçbir firma da bu havuz araçlarının atıl kalmasını istemediği için sayısını sınırlı tutuyor.

Araç paylaşımı ise burada devreye giriyor. Mobilizm sayesinde bir Mobilizm aracı, birçok firmanın ortak havuz aracı olabiliyor. Diyelim ki A firması ayda 3 gün havuz aracı dışında araca ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyacını hem de saatlik kullanım esnekliği ile Mobilizm aracı ile giderebiliyor. B firması da ay boyunca farklı bir 3 gün Mobilizm aracı kullanabiliyor. Böylece firmalar kendi firma araçlarının atıl kalmasını önlüyorlar. Araçlarda GPS modülünün olması, ücretsiz rezerve park yerinin bulunması, farklı ihtiyaçlar için farklı araç modellerinin kullanılıyor olması da sistemin artıları arasında.

img1-ade60a53-1750-441b-b347-efeafaad9bbf

Siz de akıllı harekete katılmak isterseniz www.mobilizm.com‘ den üye olabilir, http://www.facebook.com/akillihareket sayfasını takip edebilir, #akillihareket hashtagini kullanarak Mobilizm hakkında düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑