Önce çevre ve i..."/> Kaliteli Adblue Tercihine Dikkat! - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber

Published on Nisan 2nd, 2014 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Kaliteli Adblue Tercihine Dikkat!

Önce çevre ve insan sağlığı diyen AVIA, tüm kamyon çeşitlerinde standart olarak Euro V emisyon seviyesinde yeni nesil motorları kullanmaktadır. Bilindiği üzere yeni nesil Euro V motorlu araçlar Adblue sıvısı kullanımını mecburi kılmaktadır. Çevreye zehirli emisyonların ve egzoz dumanı salınımını büyük ölçüde engelleyen kaliteli standartlara uygun bir Adblue sıvısı aynı zamanda motorun ve egzoz sistemi elemanlarının da kullanım ömrüne etkisi olan önemli faktörlerden birisidir.
Avia Kamyonları Satış Sonrası Hizmetler yetkilileri tarafından yapılan duyuruya göre; ”Adblue sıvısı kullanımında kaliteli markaların tercihi ve özellikle mümkün olduğunca sürekli alım yapılan merkezi yerlerden Adblue sıvısı temin etmeye azami hassasiyet gösterilmesi ileride yaşanabilecek Adblue sıvısı kaynaklı problemleri önlemek adına büyük önem arz etmektedir. Piyasada pek çok çeşit ve değişik fiyat aralığında ürüne rastlamak mümkün, fakat uygun olmayan standartlara aykırı bir Adblue sıvısı kullanımı gerek araçlarımızda yüksek maliyetli arızalar oluşmasına sebebiyet vermekte gerekse çevre ve insan sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir.”
Yine Avia yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; ”Temiz ve sağlıklı bir çevre için vede yeni nesil araçlarımızı sorunsuz bir şekilde daha uzun ömürlü kullanmak adına standartlara uygun, kaliteli Adblue sıvısı kullanmaya azami dikkat edilmesi gerektiğinin önemi” özellikle vurgulandı.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑